Smukłe linie, subtelne gięcia

Kolekcja "Hello Baby" to zestaw mebli zaprojektowanych dla dwóch grup wiekowych – najmłodszych do lat trzech i tych starszych, do lat dziewięciu. Kolekcja składa się z dziesięciu elementów: łóżeczka, łóżka typu junior, komody, szafy, przewijaka, półki na ścianę, wieszaka, skrzyni na zabawki, krzesełka, ławeczki i stolika.

Hello Baby, W Formie

Praca nad kolekcją trwała rok, w tym czasie udało nam się przeprowadzić analizę sposobu użytkowania mebli zarówno przez dzieci jak i przez rodziców. Bardzo ważne było dla nas, aby kolekcja rosła/zmieniała się wraz z dzieckiem. Rodzice zazwyczaj podejmują decyzję o zakupie mebli jeszcze przed urodzeniem się dziecka, ich estetyka powinna być odpowiednia zarówno dla niemowlaka, jak i dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Hello Baby, W Formie

Hello Baby, W Formie

Jednym z problemów jakie zauważyłyśmy był brak miejsca do przechowywania elementów, które zostały zdemontowane, kiedy dziecko po prostu z nich wyrosło. Takim elementem są bieguny, przykręcane do łóżeczka, niestety dziecko korzysta z kołyski tylko do około szóstego miesiąca życia. Bieguny z kolekcji Hello Baby możemy zamontować do skrzyni na zabawki. W ten sposób statyczny mebel zmienia się w bujak.

Hello Baby, W Formie

Hello Baby, W Formie

Bardzo ważna w projektowaniu kolekcji była dbałość o przeznaczenie i szczegóły każdego mebla osobno, przy zachowaniu spójnej dla wszystkich linii i kolorów. Subtelne zestawienie bieli i jasnego drewna przełamane zostało żywymi akcentami podstawowych (choć złamanych) kolorów. Kolor dopełnia całość, podkreśla smukłą linię i subtelne gięcia każdego z mebli, a całej kolekcji nadaje specyficzny charakter.

Hello Baby, W Formie

Kolekcja zaprojektowana dla firmy Pacyga Meble, zdjęcia wykonał Przemek Szuba.

W FORMIE

W Formie

Nasza grupa projektowa, założona w styczniu 2013r. to efekt kilkuletniej współpracy, którą rozpoczęłyśmy podczas studiów na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej ASP.
Zajmujemy się projektowaniem produktu, małej architektury oraz projektowaniem graficznym. W wolnych chwilach szyjemy, tkamy, odnawiamy. W ramach współpracy uczelni z firmami, realizowałyśmy projekty m.in dla Paged Meble, Forest czy Armatura.
Łączy nas chęć robienia rzeczy szczerych i innowacyjnych. Powtarzając za prof. Pawłowskim, wierzymy, że kryterium „dużo” należałoby zastąpić przez „dobrze”, „bogato” przez „solidnie”, a „błyszcząco” przez „prawdziwie”.

Grupa Projektowa W FORMIE to: Katarzyna Gierat, Joanna Guzik, Dominika Brzostowska-Grodny.

Strona internetowa: www.wformie.com.

Studium przypadku

Studium przypadku

Niebanalne pomysły, interesujące rozwiązania, ciekawe koncepcje...

Tu można pokazać projekt, opisać szerzej trudy jego powstawania, podzielić się doświadczeniem.

Zapraszamy do publikacji.

Współpraca

Piszesz? Fotografujesz? Malujesz? Rysujesz?
Może projektujesz to i owo?

Daj się zauważyć!

Wystawa, wykład? Happening, konkurs?
Targi branżowe lub konferencja?

Dzieje się i nikt o tym nie wie?
Napisz do nas.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni