Sny o wolności

  • 26.09.2012
  • Wystawa
  • Warszawa

Światy Marcina Sachy wypełniają obrazy niezwykłe. Pejzaże niepokoją i fascynują zarazem. Znane kształty i przedmioty nabierają nowych wymiarów i znaczeń. Światła i cienie intensyfikują nastrój niepokoju ostrością i tajemniczością, nadając jednocześnie wrażenie głębi dwuwymiarowym fotografiom.

Sny o wolności - Marcin Sacha

Ludzie są w tych światach samotni. Niektórzy zamknięci bezradnie w nieprzyjaznych murach, inni poszukujący, nie do końca świadomi celu swojej wędrówki, stający w zamyśleniu wobec marzeń i wspomnień.

W scenach kreowanych przez Autora – wnuka artysty ceramika Bolesława Książka – pojawiają się też postacie z gliny, tworzone przez niego własnoręcznie i wypalane we własnoręcznie zbudowanym do tego celu piecu. Na 27 obrazów Marcina Sachy z cyklu Sny o wolności złożyły się setki jego fotografii. Każdy z nich ma swoją opowieść, którą snuć można wielorako, czerpiąc skojarzenia z własnej wyobraźni i doświadczeń. Brak tytułów do własnych interpretacji – i spotkania z Artystą w połowie drogi – zachęca. Podziwiając talent, fantazję i magię obrazu możemy podążać za wrażliwością Autora i swoją.

Gdzie i kiedy?

01.10 - 14.10.2012

Galeria "Skwer"
ul. Krakowskie Przedmieście 60a (obok pomnika A. Mickiewicza)
Warszawa

Wernisaż wystawy 01.10.2012, godz. 19.00, wstęp wolny.

Organizator

Fabryka Trzciny
www.fabrykatrzciny.pl

Współpraca

Piszesz? Fotografujesz? Malujesz? Rysujesz?
Może projektujesz to i owo?

Daj się zauważyć!

Wystawa, wykład? Happening, konkurs?
Targi branżowe lub konferencja?

Dzieje się i nikt o tym nie wie?
Napisz do nas.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni