...ale nie do końca

Stefek
Ał... torytet. Powszechnie ceniony jako wyrocznia w kwestiach moralnych, imponuje nieomylnością i bezlitosną trafnością diagnozy. Znany moderator debaty publicznej, tonizuje spory, gasi waśnie, nosiciel cnót umiarkowania i modestii, zawsze wstrzemięźliwy w ocenach i daleki od radykalizmu. Złotousty...

Stefek Burczymucha
Stefek Burczymucha

Nosferatusk
Nosferatusk

Ramon
Oszołom, frustrat, ksenofob, populista, antysemita, rasita, nazista, faszysta, homofob, uosobienie ciemnoty, zacofania i obciachu... kiedyś. Pewnego pięknego poranka, z tego plugawego kokonu, odrażajacej powłoki, wykluł się zwiewny motyl mieniący się wszystkimi barwami autorytetu. Posiadacz aparycji predystynującej go do roli amanta w latynoskich telenowelach, niestety nie mieścił się w kadrze więc został ajerkonia...tzn adwokatem. W dobie ekranów panoramicznych otwierają się przed nim nowe perspektywy, ale przebiera w rolach, odrzucił kilka propozycji zagrania linii horyzontu w Bollywood i lotniskowca Yorktown w nowej ekranizacji Bitwy o Midway w reżyserii Woody Allena.
Wynalazca czcionki Times New Roman. Boris Karloff polskiej polityki.

Ramon
Ramon

Lisek Miller
Lisek Miller

Antoni ma cie na oku
Postać tak barwna, że można ją przedstawić w monochromacie. Zawsze czujny, podejrzliwy i nieufny. Żorż Ponimirski lokalnej sceny politycznej.

Antoni ma cię na oku
Antoni ma cię na oku

Maciej Olender

Urodzony zdecydowanie wbrew swojej woli w mrocznym okresie PRL-u, po 9-miesięcznej fazie życia płodowego, pełnej spektakularnych wydarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Później było już tylko gorzej. Od lat szczenięcych wykazuje niepoprawną skłonność do zabawy wszelkiego typu narzędziami brudzącymi np. ołówki, kredki, pisaki. Z pomocą tego oręża walczy do dziś z nieznośną bielą kartki papieru.

Proces edukacji plastycznej zaczyna wcześnie i kontynuuje do dziś z dwiema przerwami, w trakcie których spędza czas w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie, a po jego ukończeniu w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Hamuje to na pewien czas jego rozwój, ale nie do końca.

Strona internetowa: gentile.digart.pl.

Od redakcji: opisy prac pochodzą ze strony artysty.

Maciej Olender

Maciej Olender

Czas spędzony w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, a po jego ukończeniu w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku hamuje na pewien czas jego rozwój, ale nie do końca.

Strona internetowa:
gentile.digart.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni