Architektoniczna mapa świata

RAW Studio – pracownia architektoniczna z Opola jest pomysłodawcą i właścicielem Architektonicznej Mapy Świata - Urban Spot. Prosta w swej estetyce, zachęcająca do wirtualnego zwiedzania interesujących obiektów architektonicznych szata graficzna została opracowana przez studio Brandglow. Całość w przyjaznych dla oka pastelowych barwach, emanuje lekkością i świeżością.

„Potencjał portalu jest większy niż zakładaliśmy. Obecnie staramy się zainteresować nim gminy i samorządy lokalne, które współpracują z nami przy tworzeniu treści i promowaniu atrakcyjnych obiektów architektonicznych w ich regionie.”- stwierdza architekt Radek Wanago - twórca Urban Spot.

Urban Spot

Urban Spot to portal społecznościowy dla architektów, projektantów, miłośników architektury oraz turystów. Architektoniczna mapa świata wbudziła ogromne zainteresowanie, władze miast, powiatów, gmin znakują tabliczkami zaprojektowanymi przez Urban Spot coraz więcej  budynków, żeby ujawniły swoją tożsamość. Zeskanowany QR kod dostarcza nieograniczoną ilość informacji o danym obiekcie, w zależności od naszych zainteresowań.

Urban Spot

Ideą portalu jest klasyfikacja obiektów świata w najmniejszych detalach: rok powstania, funkcja budynku, dane projektanta i wykonawcy, informacje o wykorzystanych materiałach i systemach budowalanych, wydarzenia związane z obiektem - to tylko niektóre z licznych możliwości portalu. Każdy kto chce być częścią interaktywnej architektonicznej mapy świata może utworzyć konto osobiste dodając opinię, wiadomości i „śledzić” ulubione projekty naszego świata.

Urban Spot

Opinie społeczności są niezwykle pomocne podczas poszukiwania najciekawszych, wartych zarejestrowania miejsc. Poza największymi atrakcjami znanych rejonów, w bazie znajdują się już miejsca czy obiekty odkryte przez samych użytkowników. Często dorównują one pięknem popularnym zabytkom, jednak znane są jedynie lokalnym mieszkańcom lub zapalonym turystom.

No to wchodźmy!

Urban Spot stara się być najlepszym źródłem „podróży” dla miłośników achitektury i turystyki.Wchodząc na stronę www.urbanspot.pl stajesz się częścią  interaktywnej architektonicznej mapy świata.

Strona internetowa: urbanspot.pl

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni