Ciągłe utrudnianie

Moim ulubionym sposobem pracy jest czyste działanie tradycyjne z ołówkiem i kartką papieru. Uważam, że praca na poziomie samej linii jest już skończona, jeśli jednak muszę iść dalej wprowadzam kolor. Koloruję głównie akwarelami z użyciem malowania kawą. Uważam, że mój sposób malowania jest kompletnie nieprofesjonalny i charakteryzuje się ciągłym utrudnianiem sobie pracy, po czym wychodzeniem z tego aż do uzyskania kulminacyjnego efektu wytrzymałości posiadanych mediów.

Biały Taniec, Katarzyna Kołodziejczyk
Biały Taniec

Jak wspomniałam, w malarstwie głównie wykorzystuję technikę malowania kawą na zimno, mieszam często kolory akwareli z nią, aby uzyskać bardziej stonowane barwy. Dodatkowo używam złotych tuszy, skrobię po pracy piórem, lub igłą graficzną, czego nie można zobaczyć niestety w wersji komputerowej.

Burza, Katarzyna Kołodziejczyk
Burza

Moje inspiracje głównie skupiają się wokół własnego życia, przeżyć wewnętrznych oraz historii ludzi wokół mnie. Po za tym wciąż aktualny jest dla mnie temat natury, organiczności, poprawiania jej i tworzenia na nowo. Religia i ikonografia pomieszana ze sztuką komiksu przetworzoną w mój własny świat.

Architekt, Katarzyna Kołodziejczyk
Architekt

W swoich pracach głównie przedstawiam obraz kobiety. Często jest to obraz przestylizowany, balansujący na granicy kiczu za którym staram się ukryć jakieś drugie dno. Aby wytłumaczyć powtarzalność przedstawień w pewnym momencie swojego życia stworzyłam więc serię "Cięcia" ukazującą portrety samej siebie przy pomocy wypracowanych czystych linii. Poprzez tą serię wyrzuciłam z siebie uczucia jakie wtedy we mnie tkwiły.

Świetlik, Katarzyna Kołodziejczyk
Świetlik

Za największy sukces serii tych rysunków nie uważam jednak swojego osobistego oczyszczenia, ale to, że ludzie oglądający je, odczytywali ich znaczenie swobodnie, bez moich wyjaśnień. Po zakończeniu serii kolejne prace też pozyskały ten klimat, gdzie postacie mają już bardziej zdecydowany wzrok i zaczynają reprezentować sobą dany temat/uczucie. Do tego właśnie dążę, aby moje prace nie były pustym przedstawieniem, ilustracją, a historią tchnioną w jednej scenie.

Katarzyna Kołodziejczyk vel. Katarina

Katarzyna Kołodziejczyk

Moje życie to ciągła walka pomiędzy pasją do sztuki komiksu a wypracowaniem warsztatu narzucanego przez szkołę. Jestem osobą skłonną do idealizacji, co także staram się zmieniać, szukam odpowiedzi w niedociągnięciach i krzywych, szkicowych liniach. W związku z tym ciągle poszukuję i mam mieszane uczucia co do tego co wykonuję. Odczuwam, że z jednej strony toruję sobie sama drogę, zaś z drugiej napędzam się do ciągłego tworzenia i doskonalenia siebie. Aktualnie przygotowuję pracę dyplomową z grafiki warsztatowej.

Strona internetowa: katarinadiary.tumblr.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni