Ciekawe zestawienia

Nie lubię skupiać uwagi na mojej osobie, lepiej, gdy odbiorca skupia się na moich obrazach. Tym bardziej, że nie ukończyłem szkół o profilach artystycznych i nie mam na swoim koncie wystaw, którymi mógłbym się pochwalić.

Posłaniec, 54 x 65 cm płótno, olej / 2014
Posłaniec

Malowaniem zajmuję się od 2014 roku. Wcześniej bardzo sporadycznie wykonywałem kopie obrazów, a jeszcze rzadziej autorskie. Pracuję w technice olejnej, głównie poprzez nakładanie na płótno farb za pomocą laserunku.

bez tytułu, 100 x 80 cm, płótno, olej / 2015
Bez tytułu

Jednym z ważniejszych źródeł inspiracji są fotografie, choć bardziej jako impuls do działania niż baza do namalowania obrazu. Na kolorystykę moich malowideł mają wpływ zauważone gdzieś przypadkiem, ciekawe z mojego punktu widzenia, zestawienia kolorów.

Muscle Car, 65 x 81 cm, płótno, olej / 2015
Muscle Car

Uwielbiam twórczość Beksińskiego i Siudmaka, co niewątpliwie ma wpływ na moje malarstwo, w którym dominują klimaty oniryczne, odwzorowujące pierwiastek rozpadu, przemijania.

Arkadiusz Szymanek

Arkadiusz Szymanek

Urodził się w 1968 roku w Wieluniu, tam też mieszka i tworzy. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, tworząc obrazy w technice olejnej. Jego prace można kupić bezpośrednio, kontaktując się poprzez e-mail arkadiusz.szymanek@wp.pl oraz w DESA Unicum w Warszawie (Dział Sztuki Młodej i Najnowszej).

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni