Czekoladowe koncepcje

Organizator wydarzenia postawił przed uczestnikami bardzo ambitne zadanie - stworzenie koncepcji wnętrza dla sieci Pijalni Czekolady E.Wedel. Takiej, która we współczesny sposób będzie komunikowała, że czekolada to dużo więcej niż mleczna lub gorzka tabliczka. Nowe Pijalnie Czekolady E. Wedel mają inspirować do odkrywania, dzielenia się radością z poznawania oraz smakowania nowego.

Nagroda główna

kobe studio
Pijalnia czekolady wg KOBE Studio, nagroda główna

Laureaci nagrody przyznanej przez Jury, swoją koncepcję oparli na założeniu, że lokal znajduje się w kamienicy. „Stworzyliśmy wnętrze w stylu loftowym” – podkreśla Jakub Pszeniczny, z KOBE STUDIO. „Proponujemy, aby w miarę możliwości, wykorzystać naturalny materiał ścian lub zastosować cegłę jako okładzinę. Tego typu wystrój podkreśla tradycję z jaką kojarzy się marka E.Wedel, a przestrzeń zachowuje nowoczesny charakter.”

Wyróżnienie Lotte Wedel

Mr Green – zespół wyróżniony przez partnera strategicznego firmę Lotte Wedel, zgodnie z założeniami briefu stworzył przyjazne miejsce, „przystanek w zapędzonym świecie wypełniony czekoladą i dobrymi emocjami.”
„Postawiliśmy na interaktywność przestrzeni” – zaznaczają Maria Green i Rafał Mikulski, z Mr Green. „W naszej koncepcji angażujemy smakoszy czekolady do tworzenia własnej przestrzeni w Pijalni Czekolady E.Wedel i otwieramy ich na czekoladowe doświadczenia przez uruchomienie zmysłów wzroku oraz dotyku. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki mobilnym przegrodom, inspirowanym formą tabliczki czekolady (wykonanym z płyty), przenośnym pufom o kształtach inspirowanych formą kostki czekolady oraz wedlowskiej pralinki.”

Mr GrEEn
Pijalnia czekolady wg Mr Green, wyróżnienie Lotte Wedel

W konkursie oprócz projektantów i architektów udział wzięli również studenci, którzy zamierzają przyszłość związać z tą profesją. „Bardzo cieszymy się z ogromnego zainteresowania konkursem. Udało się nam zrealizować projekt o oryginalnej formule – stworzyliśmy płaszczyznę do komunikacji między trzema kluczowymi podmiotami procesu projektowego: inwestorem, architektem/projektantem oraz producentem” – wyjaśnia Zuza Dominów, z Foorni.pl. „To bardzo pozytywne doświadczenie skłania nas do tego, by taką formułę na stałe wpisać do kalendarza wydarzeń organizowanych przez naszą platformę.”

Wyróżnienia

ZAAY Architekci
ZAAY Architekci

Ania Masłowska
Ania Masłowska

architektura design
architektura design

Asymetric Studio
Asymetric Studio

bro.Kat
bro.Kat

Formalina
Formalina

kamo (Katarzyna Jarzębowska, Monika Ziętarska)
kamo (Katarzyna Jarzębowska, Monika Ziętarska)

INTERURBAN
INTERURBAN

Gozdek Tondera Group
Gozdek Tondera Group

W.Kłos
W.Kłos

Galeria prac laureatów oraz wszystkie projekty zgłoszone do konkursu znajdują się na stronie www.foorni.pl/publicfoorme.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni