DiTu
- Wzornictwo
- Lucyna Juchiewicz
Wielu z nas lubi (lub musi!) gotować. I nie ma co się oszukiwać – gotowanie to czynność, która wymaga długotrwałego przebywania w pozycji stojącej. Nawet, jeśli od czasu do czasu zmieniamy ją, przechodząc kilka kroków, już samo przyrządzenie codziennego obiadu może oznaczać godzinę czy półtorej – stania.
Ta sytuacja sprawia, że osoby, które dużo czasu spędzają na gotowaniu, a także innych kuchennych czynnościach, narażone są na przeciążenia kręgosłupa i nóg.
Pomocnik kuchenny
Dlatego też projekt, który dziś pokazujemy, ma szczególne znaczenie. Stefan Hamiga stworzył mebel, który zachwyca nie tylko swoją funkcjonalnością i prostotą pomysłu. Wystarczy przyjrzeć się z bliska – to konstrukcja wykonana z największą dbałością o szczegóły i estetykę. Naturalne drewno w połączeniu z kolorowym obiciem wałków to sama przyjemność dla oczu!
Prostota jak zawsze w cenie
Siedzisko DiTu, zwane też krzesłem, czy nawet przycupnikiem, może stanowić ogromną pomoc we wszelkich pracach związanych z gotowaniem, ale nie tylko! To mebel, który dzięki odpowiedniej wysokości i dwóm miękkim wałkom pozwala na wykonywanie czynności kuchennych w pozycji półsiedzącej lub półstojącej. Co więcej, jego konstrukcja sprawia, że w każdej chwili można łatwo i szybko przycupnąć na moment, by dać wytchnienie swojemu kręgosłupowi i nogom.
Krzesło do zadań specjalnych
Siedzisko DiTu może również pełnić funkcję drabinki – kilka stopni pozwala na sięgnięcie po wyżej znajdujące się przedmioty. Dodatkową zaletą przycupnika DiTu jest fakt, iż jest ono składane, a po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca.
Ergonomia – to lubię!
Ergonomia ma za zadanie wspierać w pracy te części ciała, które są najbardziej narażone na przeciążenia. Krzesło DiTu świetnie spełnia tę rolę, stanowiąc jednocześnie świetny przykład na to, że praktyczny mebel może być także niezwykle estetycznym uzupełnieniem całej aranżacji pomieszczenia.
Lucyna Juchiewicz
Polonistka. Lubi psychologię, zwierzęta i kajakarstwo. Po nocach, zamiast się wysypiać, czyta książki i ogląda filmy.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.