Dizajn i sztuka

Najnowsza pozycja wydana przez d2d.pl, „Dizajn i sztuka” Bruno Munariego, to pozycja jakiej na naszym rynku książek o projektowaniu chyba jeszcze nie było. Osobiście ulokował bym ją w towarzystwie „Krótkich tekstów o sztuce projektowania” Lenka i „Zapisków na pudełku od zapałek” Eco. Wszystkie łączy krótka forma, lekkość stylu i wnikliwe spojrzenie. Munari z jednej strony puszcza oko do czytelnika, z drugiej zmusza do zastanowienia. Zaskakująca jest przy tym aktualność książki, która napisana została pół wieku temu. Tylko sporadycznie można natknąć się wzmianki o tym świadczące. To pokazuje z jednej strony, że pewne kwestie nie są zagadnieniem nowym, z innej natomiast pozwala docenić wizjonerstwo autora, który tak trafnie odgadł kierunek w jakim będzie zmierzała cywilizacja.

Dizajn i sztuka, Bruno Munari

„Dizajn i sztuka” jest wspaniałym przykładem na to, że prawdziwie kreatywny umysł wciąż szuka. Munari czerpie zarówno z kultury europejskiej, Dalekiego Wschodu jak i natury. Wyciągnięte wnioski twórczo interpretuje i czasami prezentuje zaskakujące przemyślenia.

Strona graficzna jak zwykle w przypadku d2d.pl prezentuje się bez zarzutu. Okładka jest oszczędna w środkach a jednocześnie atrakcyjna wizualnie. Cieszy oko, a nietypowym rozwiązaniem ze skrzydełkiem na zewnątrz zachęca do zapoznania z treścią. Skład jest elegancki i czytelny bez niepotrzebnych ozdobników. Papier przyjemnie dopełnia pozytywne wrażenia.

Dizajn i sztuka, Bruno Munari

Polecam tę pozycję nie tylko osobom, które interesują się projektowaniem, ale również tym, którzy lubią krótką formę i interesujące spostrzeżenia. Świetna lektura – czasem lekka, czasem wywrotowa, ale bez wyjątku pięknie napisana. Niekiedy wywołuje uśmiech, ale potrafi też skłonić do refleksji.

Dizajn i sztuka, Bruno Munari

Zdjęcia książki pochodzą z profilu fb d2d.pl.

Dizajn i sztuka

Bruno Munari
Premiera: 2014

Wydawnictwo d2d.pl

Grzegorz Laszczyk

Grzegorz Laszczyk

Zajmuje się przede wszystkim projektowaniem na potrzeby druku. Pasjonat typografii, miłośnik i czytelnik książek.

Często można go spotkać ze szkicownikiem w dłoni, a efekty tych wędrówek oglądać na www.jedenobraz.com.

Strona internetowa:
www.grzegorzlaszczyk.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni