Emocje i funkcje
- Wzornictwo
- Lucyna Juchiewicz
Za obudową tego niewielkiego urządzenia kryje się ogromna ilość nowoczesnych funkcji, mających nie tylko wspomóc bezpieczeństwo naszego domu, ale nawet… umilić nam życie.
Hartmut Esslinger, sławny niemiecki projektant przemysłowy, nawiązując do modernistycznego hasła forma podąża za funkcją, stworzył swoje własne motto, twierdząc, iż forma podąża za emocją. W tym roku odebrał nagrodę za całokształt twórczości podczas DesignEuropa Awards. W konkursie tym wysoko uplasowały się także dwa polskie projekty, w tym wideodomofon Fibaro, który stanowi doskonały dowód na to, że wspomniane motto jest jak najbardziej aktualne.
(Nie tylko) dwa w jednym
Fibaro Intercom to urządzenie łączące w sobie przede wszystkim dwie funkcje – domofonu i urządzenia kontrolującego dostęp do domu lub mieszkania. Choć naszpikowane jest nowoczesnymi technologiami (o których jeszcze będzie mowa), nie da się ukryć, że zwraca naszą uwagę przede wszystkim swoim niezwykłym designem.
Minimalizm i elegancja
Niezwykle prosty, elegancki, minimalistyczny w formie. Bez najmniejszego zbędnego elementu. Każda jego część osobno, a także wszystkie razem, mogą stanowić tu – o ile można tak powiedzieć – ozdobę. Harmonijne połączenie metalu, szkła, głośników i panelu elektronicznego zamknięte w okrągłym kształcie to przykład elegancji i prostoty. W pierwszym kontakcie z tym wideodomofonem muszą zadziałać emocje!
Przyjemność na dzień dobry
Projekt Macieja Fidlera to jednak nie tylko piękny, przykuwający wzrok przykład polskiego wzornictwa przemysłowego. Za obudową tego niewielkiego urządzenia kryje się bowiem ogromna ilość nowoczesnych funkcji, mających nie tylko wspomóc bezpieczeństwo naszego domu, ale nawet… umilić nam życie – jak możliwość ustawienia ulubionej muzyki, którą będziemy słyszeć po wejściu do domu.
Co to potrafi?
Pozwala na obserwowanie zarówno osób znajdujących się przed kamerą, jak i otoczenia posesji. Zawiera diodę podczerwieni umożliwiającą monitorowanie go nawet w całkowitej ciemności. Daje możliwość zdalnego wpuszczania gości, czy też otwierania drzwi przy pomocy telefonu komórkowego lub kodu PIN. W dodatku, urządzeniem można sterować niemal z każdego krańca świata!
Lucyna Juchiewicz
Polonistka. Lubi psychologię, zwierzęta i kajakarstwo. Po nocach, zamiast się wysypiać, czyta książki i ogląda filmy.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.