Gdynia City Transformers II

Zaprojektować kosz na śmieci, który stanie na gdyńskich plażach – takie zadanie postawiono przed projektantami biorącymi udział w drugiej edycji konkursu Gdynia City Transformers.

Wpłynęło 26 prac konkursowych, z których 18 przeszło do finału. Poziom prac finalistów był bardzo wyrównany, dlatego też jury konkursu postanowiło przyznać nagrodę główną oraz 2 wyróżnienia. W związku z tym organizatorzy konkursu zwiększyli pulę nagród do 4 000 zł. Jury pod przewodnictwem prof. Marka Adamczewskiego wybrało 3 projekty warte realizacji.

Nagroda główna - Michał Zrzelski

Gdynia City Transformers - Michał Zrzelski

 

Wyróżnienie - Wiktor Kurc i Aleksandra Mierzwa

Gdynia City Transformers - Wiktor Kurc i Aleksandra Mierzwa

 

Wyróżnienie - Mateusz Prusakowski

Gdynia City Transformers - Mateusz Prusakowski

W tym roku jury było w prawdziwym kłopocie. Dość szybko wyłoniliśmy czołówkę – trzy projekty, które u wszystkich jurorów uzyskały wysoką ocenę. Natomiast wybór spośród nich tego jednego, który będzie nagrodzony, nie był łatwy. Szczęśliwie mogliśmy przyznać dodatkowe wyróżnienia. Świadczy to o wysokim poziomie prac wszystkich 18. finalistów. Jestem przekonany, że warto zrealizować więcej niż jeden projekt.
prof. Marek Adamczewski, przewodniczący jury konkursu.

Celem konkursu Gdynia City Transformers jest podnoszenie jakości wizualnej oraz estetycznej przestrzeni miejskiej w Gdyni. W ramach pierwszej edycji konkursu, którego tematem było zaprojektowanie obudowy na skrzynkę energetyczną, przy ul. Świętojańskiej stanęły osłony w formie stolików z krzesełkami. Nowe meble miejskie o prostej i funkcjonalnej formie, wpisały się w charakter śródmieścia Gdyni.

Źródło: www.gdynia.pl

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni