Ilustracja to czasem mozolny proces

Moja przygoda z rysowaniem zaczęła się 15 lat temu, w liceum plastycznym do którego miałem okazję uczęszczać. Od tamtej pory poszukiwałem pasującej mi techniki rysunku i malarstwa. Na początku próbowałem swoich sił w graffiti, a później sprawiłem sobie aerograf - malowałem głównie na motocyklach. Cztery lata temu postanowiłem kupić tablet graficzny. Od tego czasu digital painting stał się moją ulubioną techniką.

Dark Knight, Robert Gospodarczyk
Dark Knight, poster

Inspiracje do tworzenia znajduję w codziennym życiu. Wszystko to, co mnie spotyka, może okazać się motywem przewodnim kolejnej pracy lub iskrą inicjującą realizację ciekawego pomysłu. Czasami projekt powstaje pod wpływem chwili, a innym razem jest to bardziej mozolny proces.

Ilustracje zamieszczone w internecie należą do mojej prywatnej kolekcji. Charakteryzują się typowym cartonowym stylem rysowania, taki lubię najbardziej. W codziennej pracy mam szansę rozwijać się w bardziej realistyczną stronę. Obecnie jest to dla mnie priorytet, jeśli chodzi o rysowanie. Cały czas uczę się czegoś nowego i staram się mieć otwarty umysł.

Panda, Robert Gospodarczyk
Panda

Detektyw, Robert Gospodarczyk
Detektyw

Na co dzień  pracuję wykonując ilustracje, ale również jestem grafikiem dtp. Do tej pory nie uczestniczyłem w konkursach, nie zanotowałem też sukcesów na podobnym polu. Jeśli jednak nadarzy się okazja w przyszłości, nie wykluczam udziału.

Weed Doctor, Robert Gospodarczyk
Weed Doctor

Robert Gospodarczyk

Robert Gospodarczyk

Malarstwo cyfrowe jest jego pasją i nieodłączną częścią życia zawodowego. Jego plan na przyszłość to ciągły rozwój. Jest otwarty na nowe pomysły i projekty. Aktualnie pracuje jako ilustrator i grafik dtp.

Strona internetowa: www.gospoart.blogspot.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni