Lampa jak rzeźba
- Wzornictwo
- Lucyna Juchiewicz
Ogromna ilość lamp, jakie obecnie można znaleźć w sklepach, tworzona jest w stylach od lat popularnych w naszym kraju: skandynawskim, industrialnym czy eklektycznym. Białe lub czarne. Proste formy. Żarówki osłonięte drucianym kloszem.
Spośród wszystkich tych propozycji naprawdę trudno wybrać model, który zachwyciłby swoim kształtem, zaskoczył odmiennością i po prostu zauroczył. Lampa Modus Terra jest właśnie taką perełką.
Modus Terra, proj. Cyryl Zakrzewski, fot. materiały prasowe Nowymodel
Jak rzeźba
Zaprojektowana przez rzeźbiarza Cyryla Zakrzewskiego, rzuca na nas swój urok od pierwszej chwili. Zawiera klosz o nieregularnych kształtach, w którym źródło światła przesłonięte jest dodatkowym, półokrągłym elementem. Delikatny materiał klosza wykonanego techniką papier-mâché przepuszcza gdzieniegdzie nieśmiałe promyki, tworząc nieco tajemniczy, przyjemny i nastrojowy klimat.
Modus Terra, proj. Cyryl Zakrzewski, fot. materiały prasowe Nowymodel
Inspiracje
Lampa Modus Terra powstała z inspiracji żywiołami, ziemią i ogniem. Zarówno forma, jak i kolor klosza przywodzą na myśl twory, jakie powstają w wyniku erupcji wulkanu i wypływu lawy lub też po prostu skały. Suche, spękane skorupy przyjmują tu jednak doskonały kształt kuli. Do wykonania lampy użyto materiałów podkreślających inspiracje autora naturą. Klosz wykonany jest z papieru pochodzącego z recyklingu, a podstawę do niego stanowi sklejka liściasta.
Modus Terra, proj. Cyryl Zakrzewski, fot. materiały prasowe Nowymodel
Kilka danych technicznych
Niezwykłe lampy dostępne są w trzech kolorach: szarym, białym i brązowym. Ponadto, tworzone są one w dwóch rozmiarach: o średnicy 34 centymetry lub 50 centymetrów. Wewnętrzny element kryje w sobie oświetlenie ledowe, które może dawać do wyboru ciepłe lub zimne światło. lampę można powiesić u sufitu, ale także, dzięki wspomnianej podstawie, postawić na stole.

Lucyna Juchiewicz
Polonistka. Lubi psychologię, zwierzęta i kajakarstwo. Po nocach, zamiast się wysypiać, czyta książki i ogląda filmy.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.