Komunikacja miejska

Wystawa Anny Chudzik Pawlik „Komunikacja miejska” w Galerii 81 Stopni i Manufabricum to wydarzenie wielowymiarowe i wielopłaszczyznowe już nie tylko przez symultaniczną obecność w obu tych miejscach. To także szeroki zakres prac ? od instalacji, kolaży, grafiki do idei konceptualnych.

byłam jestem będę

Artystka odnosi się do strefy związanej z przemierzaniem drogi, wędrowaniem, a także nawiązuje do tego, co duchowe, niejednoznaczne, a jakże ważne – do porozumiewania się, komunikowania między ludźmi. W swoich pracach odwołuje się do komunikacji miejskiej, do możliwości przemieszczania się z jednego punktu do drugiego.
Anna Chudzik Pawlik wykorzystuje tutaj schemat linii komunikacyjnych, przywodzących na myśl poszczególne stacje metra. Buduje to bardzo graficzną siatkę znaczeniową w powiązaniu z poetycką prozą dotyczącą przemyśleń artystki o zachowaniu ludzi w środkach transportu miejskiego. Ale możemy to odczytać także jako podróż, nie tylko w tym wymiarze miejskim, z punktu A do B, lecz głębszym – jako kolejne etapy życiowej wędrówki, a to wszystko w połączeniu z odczuciami w stosunku do drugiego człowieka.
Artystka zaznacza, iż każdy z nas ma swoją indywidualną drogę – historię. Każdy może ją odnaleźć, musi tylko chcieć wsłuchać się w siebie.
Dlatego w zebranych pracach, kolażach, tekstach pojawia się motyw księżyca, jego faz, oraz odniesienie do kolejnych etapów naszego życia.

byłam jestem będę

Wszystko jest zmienne, każda stacja komunikacji miejskiej jest inna. Nic na początku i nic na końcu drogi nie jest takie samo, zmienia się nie tylko zewnętrznie. Nasze odczucia, także w komunikacji z tym drugim człowiekiem ulegają przemianie.
Anna Chudzik Pawlik zaprasza odbiorców w swoistą podróż, z jednej galerii do drugiej, lecz także intryguje i pyta o nasze relacje w komunikowaniu się z innymi.

Informacja o wydarzeniu:
www.graffus.com/informator/wydarzenia/komunikacja-miejska

Anna Chudzik-Pawlik

Multitechniczny twórca. Instruktorka warsztatowa i projektantka. Pasjonatka scrapbookingu wykorzystująca w swych pracach idee recyclingu i upcyclingu. Autorka charakterystycznych kolaży, w których często wykorzystuje fotografię własnej twarzy. Ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych.
Jako członkini Stowarzyszenia Twórców Hokuspokus aktywnie wpiera organizację projektów, w tym także tych skierowanych do najmłodszej publiczności.

81 Stopni

81 Stopni

Tworzymy przestrzeń do realizacji inicjatyw, planujemy wydarzenia artystyczne. Świadomie odchodzimy od kultury masowej.

Posługujemy się sztuką, filmem i jogą, stwarzając miejsce wolne od zgiełku codzienności, pozwalające wsłuchać się w siebie czy po prostu odpocząć.

Strona internetowa:
www.81stopni.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni