Kreska

Wyjmując Kreskę ze skrzynki pocztowej nie wiedziałem czego oczekiwać. Krótkie fragmenty znałem wcześniej z Jak projektować kroje pism i to wszystko.

Kreska, d2d

Książka jest piękna, tak jak wszystkie pozycje wydane przez d2d.pl. Dużo przestrzeni, przykłady pięknego liternitwa, lekkość, oszczędność i elegancja. Użycie kroju Gentium było zaskoczeniem, ale pokazało że wspaniały efekt można uzyskać przy minimum środków. Aż chce się czytać.

Kreska, d2d

W niewielkiej formie zawarto dużo ważnych spostrzeżeń dotyczących pisma. Rozważania nie ograniczają się przy tym do kaligrafii czy liternictwa, ale rozciągają na typografię. Autor w bardzo interesujący sposób pokazał jak następowało przejście z jednych form w inne. Dzięki temu mogłem spojrzeć na pewne zagadnienia z innej, do tej pory dla mnie niewidocznej, perspektywy. Nie będę zdradzał szczegółów, zainteresowanym pozostaje sięgnąć do książki.

Dla tych, którzy sądzą że to pozycja na jeden wieczór, ostrzeżenie. Moim zdaniem to najtrudniejsza lektura, jaka do tej pory została wydana przez d2d.pl. Sączy się ją niewielkimi łyczkami. Ja wiem, że wkrótce do niej wrócę.
Wyborny trunek. Polecam.

Kreska, d2d
Zdjęcia pochodzą z profilu fb d2d.pl.

Kreska

Gerrit Noordzij
Premiera: 2014

Wydawnictwo d2d.pl

Grzegorz Laszczyk

Grzegorz Laszczyk

Zajmuje się przede wszystkim projektowaniem na potrzeby druku. Pasjonat typografii, miłośnik i czytelnik książek.

Często można go spotkać ze szkicownikiem w dłoni, a efekty tych wędrówek oglądać na www.jedenobraz.com.

Strona internetowa:
www.grzegorzlaszczyk.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni