LIMO

Dla relaksu otworzyła markę Limo design, która jest jej osobistą marką tekstylną. To lokalne dzieło, z lokalnych tkanin, drukowane u starych znajomych drukarzy, ręcznie wypełniane i ręcznie zaszywane. Wszystko dzieje się na obszarze jej Trójmiasta.

Limo - limony
Limony

Jakość produktów, choć wytwarzane są techniką handmade, jest na granicy produktu seryjnego i unikatowego. To również wynika z technologii. Tkaniny, których używa Limo to najczęściej bawełna, częściej dobrana do funkcji pufy lub poduchy, znane są również ich produkty z tzw. sztucznej skóry.
Pierwsze poduszki/ pufy były przeznaczone do użytkowania na podłodze i stąd sztuczna skóra czyli potoczny skaj. Wszystkie tkaniny sa drukowane autorskimi drukami, które stanowią treść poduchy. Pierwsza, Monofobia, była poczatkiem Limo, wypełniona odpadami z byłej fabryki tekstylnej w Gdańsku. Bardzo ciężka, z nadrukiem nagiego, kobiecego ciała. Projekt powstał dla instalacji w PGR, galerii sztuki, w Młodym Mieście, w Gdańsku.
Bardzo dobrze sprzedawała się wśród dojrzałych kobiet – fenomen.

Limo - kółko i krzyżyk
Kółko i krzyżyk

Potem powstały kolejne wzory: Poduszka B, Kot i Mysz, kółko i krzyżyk, Limony, Góra, Crystal. Obecnie Limo używa głównie bawełny, kolorowej i białej – zadrukowanej indywidualnie zaprojektowanym deseniem. Produkty wypełniane są piankami elastycznymi oraz mieszaninami.

LIMO design

LIMO design

Działa na rzecz współczesnego rzemieślnictwa i wytwarza swoje produkty przy współpracy z lokalnymi fabrykami, drukarzami, szwaczkami, hafciarkami.

Wspiera ideę niskonakładowego wytwarzania unikatowych przedmiotów codziennego użytku.

Limo
Fitelberga 6/7
80-271 Gdańsk
limo@limodesign.pl
www.limodesign.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni