LIMO

Projektanci Limo nadal szukają odpowiedniej technologii druku cyfrowego na bawełnie, który byłby satysfakcjonujący zarówno w cenie jak i jakości. Wzory, które powstają, przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Pojawiły się Limony (imienniczki LIMO), które są poduchami, zapleckami, z możliwością montażu na ścianie – takie jak poduszki kot i mysz.

Limo - El Gato
El Gato

Limo nie ustaje w pracach nad następnymi produktami, wzorami, drukami. W trendach na następne lata optymistyczny wydaje się być fakt, iż po latach gładkich płaszczyzn nadruki w tekstyliach wracają do łask.

Limo - wieszaki
wieszak

Limo o sobie

Produkujemy, krótkie serie przedmiotów będących czasem bardzo fashion, a czasem bardzo design. Jesteśmy zakochani w projektowaniu grafiki na przedmiotach zwykłych, które poprzez nasze nadruki stają się niezwykłe. Nasz świat jest monochromatyczny, miękki, naturalny i bardzo miejski. Projektowanym obiektom nadajemy unikatowy charakter, niepowtarzalny kształt, teksturę i pattern.
Niewyczerpane źródło inspiracji Limo pochodzi z konsumowanych codziennie informacji, z przebywania w urban jungle oraz z pasji do rzeczy ładnych. Sięgamy po różnorodne materiały -  od bawełny po tworzywo sztuczne, zawsze wykorzystujemy lokalny przemysł. Wypełniaczem poduch są ścinki poprodukcyjne pochodzące ze szwalni oraz puch poliuretanowy – odpad z przemysłu meblarskiego.
Nasza pierwsza poduszka – Monofobia – jest przykładem lokalnej myśli wytwórczej – wypełniaczem wnętrza pufy były ścinki frotte – pochodzące ze starej, pamiętającej PRL , nieistniejącej już fabryki odzieży z dzianiny Fala, która posiadała linię produkcyjną od przędzalni aż po produkt finalny.

 

Od redakcji
Wkrótce druga część, wywiad z Moniką Potorską, twórczynią marki Limo.

LIMO design

LIMO design

Działa na rzecz współczesnego rzemieślnictwa i wytwarza swoje produkty przy współpracy z lokalnymi fabrykami, drukarzami, szwaczkami, hafciarkami.

Wspiera ideę niskonakładowego wytwarzania unikatowych przedmiotów codziennego użytku.

Limo
Fitelberga 6/7
80-271 Gdańsk
limo@limodesign.pl
www.limodesign.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz nas wesprzeć, byśmy mogli dalej to robić.

WSPIERAM

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni