Non Homo Ludens

Non Homo Ludens
Non Homo Ludens

Tematykę mojej twórczości stanowią aluzje do codziennego życia, problemu niepełnosprawności, uzależnień, patriotyzmu, aborcji - ale nie brakuje pozytywnych aspektów, sympatycznych grafik, klimatycznych komiksów i wesołych karykatur.

Dobiegła mnie wieść o mym nieususzeniu
Dobiegła mnie wieść o mym nie ususzeniu!

Często sportretowane osoby silnie identyfikują się z moją osobą, to osoby mi bliskie bądź, które pozostawiły jakiś trwały ślad u drzwi mego umysłu.

Autoportret
Autoportret

Obraz jest kulturowym artefaktem, odzwierciedlającym poprzez formę - kod - pewne idee, komunikaty oraz informacje, które staram się w ciekawy sposób zaszyfrować w powstałych pracach.

Lekcje odrobione!!!
Lekcje odrobione!!!

Faktem jest jednak, że odbiór widza  nie zawsze jest dla mnie najważniejszym, być może to tylko próba uzewnętrznienia się publicznie, jedynym językiem jakim znam – rysunkiem.

Już cień samotności z Tobą nie idzie
Już cień samotności z Tobą nie idzie

Radek Ruciński aka Radi Ruci

Zajmuje się ilustracją książkową, komiksem, rysunkiem i malarstwem. Lubi techniki tradycyjne, ale nie stroni od digatalizacji niektórych swoich prac. Na co dzień pracuje z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie jako terapeuta poprzez sztuki plastyczne. Osoby te często są bohaterami jego prac.

Strona internetowa: www.radiruci.digartfolio.pl

Radek Ruciński aka Radi Ruci

Radek Ruciński aka Radi Ruci

Zajmuje się głównie ilustracją książkową i komiksem, rysunkiem i malarstwem.

Na co dzień pracuje z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie jako terapeuta poprzez sztuki plastyczne, osoby te często są bohaterami jego prac.

Strona internetowa:
www.radiruci.digartfolio.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni