Piekielnym zrządzeniem sił

Zobaczyłam obraz Hansa Memlinga, gdy miałam dziewięć lat. Poraził mnie wtedy piorun pierwszej miłości.

Hans Memling - Sąd Ostateczny
Hans Memling - Sąd Ostateczny, wikipedia.org

Piekielnym zrządzeniem sił zmagających się na płótnie, doznałam występnej, acz wielce kuszącej urody poliamorii. Zakochałam się bowiem jednocześnie we wszystkich bohaterach dzieła: diabłach, aniołach, potępieńcach, w Jezusie nawet trochę, a przede wszystkim w tej rudej spod deski. Im dłużej oglądam ten obraz, tym wyraźniej rozumiem zawartą w nim przewrotność losu. Żaden z potępionych nie wydaje się być do końca zły.
I żaden ze zbawionych nie jest krystalicznie dobry.

Sylwia Kubryńska

Sylwia Kubryńska

Pisarka i blogerka związana z gdańskim środowiskiem literackim. Jest autorką pierwszej polskiej powieści o seks turystyce, pt. Last Minute.
Od czterech lat prowadzi „Najlepszego Bloga na Świecie*”  (www.kubrynska.com), na którym opowiada o zwykłym życiu w niezwykły sposób. Laureatka wyróżnienia Blog Forum Gdańsk 2012, Gdańsk Metropolia Europejska Stolica Kultury oraz nagrody wydawnictwa Replika za opowiadanie „Najlepszy Kochanek na Świecie”.

Na ścianie...

Na ścianie...

Zaproszeni przez Graffusa goście zdradzają co chętnie powiesiliby na ścianie gabinetu, salonu, sypialni. Zwykle też w kilku słowach uzasadniają swój wybór.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz nas wesprzeć, byśmy mogli dalej to robić.

WSPIERAM

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni