Po co...?
- Architektura
- Lucyna Juchiewicz
Solidne, ciężkie kanapy i krzesła pozwalają wygodnie odpocząć, dając wsparcie zmęczonemu ciału. Ogromne, stabilne, drewniane meble zdają się zapewniać, że w tym świecie, tak pełnym różnorodności i zmian, właśnie znalazło się miejsce, w którym jest coś stałego.
Chyba nawet ci smakosze, których interesuje tylko to, by zawartość talerza spełniała ich wymagania, zgodzą się z nami co do jednego. Gościmy w restauracji nie tylko po to, by dobrze zjeść, ale także (a niektórzy przede wszystkim!) po to, by przenieść się do innego świata. Odpocząć od tych samych sprzętów widzianych w każdym mieszkaniu. Zawiesić oko na oryginalnej ozdobie, czekając na aperitif. Odchylić się wygodnie w fotelu, jakiego próżno szukać w popularnych sklepach. Nasycić wzrok szczegółami aranżacji, nad którymi ktoś się natrudził.
Campo Modern Grill
Wrocławska restauracja Campo Modern Grill jest jednym z tych miejsc, które czarują swoich gości już od progu niezwykłymi rozwiązaniami, połączeniami materiałów, drobiazgami, które co chwila przykuwają wzrok i nie pozwalają mu się oderwać. Przeszklona witryna zaprasza przechodniów ciepłym, minimalistycznym wnętrzem. Na tego, kto się skusi i przekroczy drzwi restauracji, czeka niezwykła niespodzianka: trzynastometrowy, drewniany regał, którego równiutkie półki dają wrażenie absolutnego porządku. Można by się nawet pokusić tu o porównanie do bibliotecznych regałów, tyle że zamiast książek mamy równiutko poukładane butelki najlepszego argentyńskiego wina, także organicznego, przyprawy czy naczynia.
Coś stabilnego w niepewnym świecie
W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że naturalne i szlachetne materiały użyte do wykończeń: kamień, drewno, mosiądz i skóra, oświetlone ciepłym światłem lamp dają wrażenie przytulności. Że goście mogą tu zarówno zjeść służbowy lunch (wygodne kanapy przy ścianie), spędzić popołudnie ucztując z rodziną (duży stół), jak i umówić się na randkę (małe stoliki). Że cudowny akcent turkusu kilku krzeseł rozwesela wnętrze i nadaje mu nowoczesnego charakteru.
Nas jednak uderza coś innego. Ta prosto i przejrzyście uporządkowana przestrzeń daje nam wytchnienie. Solidne, ciężkie kanapy i krzesła pozwalają wygodnie odpocząć, dając wsparcie zmęczonemu ciału. Ogromne, stabilne, drewniane meble zdają się zapewniać, że w tym świecie, tak pełnym różnorodności i zmian, właśnie znalazło się miejsce, w którym jest coś stałego.
Lucyna Juchiewicz
Polonistka. Lubi psychologię, zwierzęta i kajakarstwo. Po nocach, zamiast się wysypiać, czyta książki i ogląda filmy.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.