Po mrocznej stronie

Maluje i rysuje odkąd pamięta. Trudno jednak w jej, niemałym już, dorobku ilustracyjnym znaleźć prace kolorowe czy też optymistyczne. Jeśli jakieś są, to raczej pozostałość po wczesnych latach szkolnych, rzadkość.

Aztec T-shirt I
Aztec T-shirt I

Jest samoukiem – nie ukończyła żadnej szkoły plastycznej. Rysuje i maluje co w duszy, sercu i umyśle gra. A trzeba zauważyć, iż nie jest to muzyka lekka, łatwa i przyjemna.

Broken
Broken

Źródeł inspiracji jest nieskończenie wiele. Począwszy od mitologii Mezoameryki, poprzez prozę Lovecrafta, literaturę science fiction
i postapo, skończywszy na twórczości twórczości Gigera.

Muerte T-shirt
Muerte T-shirt

Ceni sobie wielu artystów, a lista nazwisk jest naprawdę długa, to właśnie H.R. Giger i jego prace, niezmiennie od lat, stanowią dla Martyny największe źródło inspiracji. To dzięki niemu trzyma się mrocznej strony sztuki.

17VI11
17VI11

Choć może to zdziwić, spora część prac powstała przy użyciu najzwyklejszych, czarnych długopisów. Nie waha się jednak sięgnąć
po węgiel, farby akrylowe i... tablet. Podłożem na które przelewa swoje mroczne wizje bywa papier, płótno lub... t-shirt.

Coyolxauhqui t-shirt
Coyolxauhqui T-shirt

Martyna Lejman

Ma za sobą 3 lata w gimnazjum katolickim, co chyba widać po wesołej twórczości. Obecnie studiuje slawistykę na Uniwersytecie Gdańskim.

Strona internetowa: marffi89.deviantart.com

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni