Podobieństwo spojrzeń

Notebook
Notebook

Niemal każdemu z nas zdarzyło się widzieć a może nawet uczestniczyć w swego rodzaju maskaradzie. Mianowicie, na planszy namalowane są piękne okoliczności przyrody, wraz z postaciami pasującymi do nich, a w miejscu twarzy tychże, otwory, byśmy mogli własnymi uzupełnić puste miejsce do pamiątkowego zdjęcia.

Family
Family

Podobne wrażenie można odnieść przyglądając się obrazom Pauliny Góry. Zmienia się bajkowa sceneria, choć ukrywać nie należy, iż nie są to raczej bajki dla dzieci... w centralnym punkcie natomiast znajduje się miejsce na oczy.

Little Windmill
Little Windmill

Pomimo widocznych różnic wynikających z kolorystyki obrazu czy jego klimatu, na pierwszy rzut oka widać, że jest to jedno i to samo przenikliwe, nieco wyzywające, spojrzenie. Bohaterki obrazów odważnie patrzą wprost na odbiorcę,  bez dwóch zdań szukają z nim kontaktu, próbują coś spojrzeniem powiedzieć.

Podobieństwo spojrzeń, nie zmienia faktu, że każdy z obrazów jest samodzielną całością, opowiadającą niezwykle interesującą, choć nie zawsze bajkową, historię.

the innocent
The Innocent

Paulina Góra

Po prostu lubi malować...

Jej malarstwo jest raczej emocjonalne, dużą rolę w procesie tworzenia obrazu odgrywa nastrój. Nie zawsze jest to proces zaplanowany, często obraz powstaje bardzo sponatnicznie.
Inspiracją może być wszystko, przyroda, muzyka, ulotne wspomnienia z dzieciństwa... wtedy tworzy się jej bajka.

Strona internetowa: www.paulee1.deviantart.com
 
Wystawy
2012 - indywidualna, Mała Galeria „Przedstawmy się” w Tuchowie
2012 - zbiorowa, 'Game Over!', NovaBelgica Art Gallery, Sint-Truiden, Belgia

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni