Podróż w nieznane

Rysuję od kiedy pamiętam, od dziecka. Rysuję w czasie wolnym i w pracy. Jest to dla mnie najbardziej naturalny sposób uwalniania emocji, wewnętrznego oczyszczenia. Wydaje mi się, że to właśnie One – Emocje są głównym bohaterem moich prac. Chcę żeby odbiorca je czuł, niekoniecznie rozumiał.

Time, Tomek Biniek
Time, making of Time

Równie ważna jest dla mnie sama technika wykonania. Pochłania mnie praca nad detalami, tak żeby przykuwały wzrok i budziły chęć przyjrzenia się im z bliska. Maluję głównie w technice cyfrowej. Tablet graficzny i Photoshop są moim warsztatem pracy.

Blum, Tomek Biniek
Blum, making of Blum

Próbowałem różnych form wyrazu: komiks, ilustracje do książek, grafiki do gier komputerowych. Obecnie, poza pracą zawodową, skupiam się tylko na malowaniu obrazów. Daje mi to poczucie największej wolności.

Każdy obraz to jak podróż do nieznanej krainy, nowe doznania, kolor, klimat. Pomysły na obraz przynosi sen, czasem historia opowiadana przez kogoś, czasem forma przedmiotu, ciało, przeczucie.

Globalization, Tomek Biniek
Globalization

Za każdym razem spotykam się z czymś nowym, świeżym i zaskakującym. Bo chociaż zaczynając pracę nad nowym obrazem mam konkretny pomysł tego co ma powstać, to bardzo często wizja dojrzewa, zmienia się w trakcie malowania.
Stąd pomysł na rejestrację procesu twórczego w postaci krótkich filmów. Pozwalają one na obserwacje tego jak pierwotna myśl przekształca się w końcowy obraz. Droga jest równie fascynująca jak cel podróży.

Pain of thinking, Tomek Biniek
Pain of thinking, 2 miejsce w konkursie CD Projekt Red na temat „Own vision of a dark future”

Moje prace są dostępne jako sygnowane, artystyczne wydruki Giclée.

Tomek Biniek

Tomek Biniek

Urodzony w 1977 roku w Szczecinie. Polski ilustrator, grafik, artysta malujący głównie w technice cyfrowej (digital painting).

Strona internetowa: www.tomekbiniek.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni