Podziel się pasją tworzenia - wyniki konkursu

Konkurs Projektowy "Podziel się pasją tworzenia", organizowany z okazji 90-lecia KHS KROSNO S.A. został rozstrzygnięty. Był to pierwszy tego rodzaju konkurs organizowany przez naszą firmę, aczkolwiek zapewne nie ostatni.

Jury konkursowe w cyklu obrad wyłoniło zwycięzcę konkursu, którym został projekt "WHISPER LINE" autorstwa 3 projektantów, tj. Iwony Szymańskiej, Pawła Mularczyka, Łukasza Gorala.

 WHISPER LINE
WHISPER LINE - Iwona Szymańska, Paweł Mularczyk, Łukasz Goral,
fot. www.krosno.com.pl

WHISPER LINE
WHISPER LINE - Iwona Szymańska, Paweł Mularczyk, Łukasz Goral,
fot. www.krosno.com.pl

WHISPER LINE - Iwona Szymańska, Paweł Mularczyk, Łukasz Goral
WHISPER LINE - Iwona Szymańska, Paweł Mularczyk, Łukasz Goral,
fot. www.krosno.com.pl

Zwycięski projekt zachwycił odważnym, nowatorskim podejściem do formy przy pełnym zachowaniu walorów użytkowych każdego z elementów kolekcji. WHISPER LINE to elegancka i ekskluzywna kolekcja szkła, która odzwierciedla to, z czym szkło KROSNO Handmade kojarzone jest od 90 lat - wymagający i elegancki design oraz ekskluzywna i wyjątkowa forma, nowoczesna ale nie futurystyczna. Przemyślana dekoracja w kolorze szmaragdu dopełnia szlachetności projektu.

Wyróżniony został projekt Grzegorza Bożejewicza "RYSA". 

RYSA - Grzegorz Bożejewicz
RYSA - Grzegorz Bożejewicz, fot. www.krosno.com.pl

Uwagę jury zwrócił projekt karafki z korkiem oraz pomysł na ozdobienie szkła głębokim i polerowanym szlifem, powtarzalnym w ramach kolekcji nie na zasadzie idealnej kopii, ale poprzez różnorodną kompilację nacięć na poszczególnych elementach kolekcji. Szkło KROSNO, nazywane często bezołowiowym kryształem, dzięki bardzo wysokim parametrom jakościowym pozwala na wykonanie głębokich szlifów, charakterystycznych przede wszystkim dla szkła ołowiowego (kryształu). Dekoracja RYSA podkreśla wysokie parametry jakościowe naszego szkła sodowego.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO - Teresa Cukier
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO - Teresa Cukier, fot. www.krosno.com.pl

Nagrodę publiczności wyłonioną poprzez zebranie największej ilości głosów na profilu KROSNO SA. na Facebook zdobył projekt "WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO" autorstwa Teresy Cukier.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8. listopada 2012 w hotelu Chutor Kozacki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom Konkursu życzymy powodzenia i sukcesów w przyszłości.

Informacja za www.krosno.com.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni