Polscy architekci na Beijing Design Week
- Wydarzenia
- Horizone Studio
Beijing Design Week jest corocznym wydarzeniem architektonicznym i artystycznym współorganizowanym przez chińskie ministerstwa rządowe i władze miejskie Pekinu. Impreza, przyciąga co roku ponad 2000 projektantów, przedstawicieli instytucji oraz ekspertów z branży, ponad 5 milionów widzów, ponad 100 akredytowanych przedstawicieli mediów.
Krzysztof Ingarden, Ingarden & Ewy Architekci, Beijing Design Week 2016
Pierwsza edycja Beijing Design Week miała miejsce w 2009 roku. Odbywająca się od tego czasu corocznie impreza, szybko stała się wiodącym wydarzeniem na Chińskiej scenie powiązanej z szeroko pojętym designem, architekturą i sztuką użytkową. W 2012 roku UNESCO, uznając wysiłki Pekinu w celu wspierania innowacji i dążenia do bycia wiodącym „smart city” w Chinach, uznało miasto za międzynarodową stolicę designu – International Design Capital.
Robert Strzeński, Horizone Studio, Beijing Design Week 2016
W ramach bogatego programu Beijing Design Week 2016, w dniach 27-28 września, w Pekinie odbyła się sesja pt. Global Future Living Innovation Festiwal, na którą zaproszeni zostali architekci z 15 krajów, w tym, po raz pierwszy w dotychczasowych edycjach festiwalu, pięciu architektów z Polski. Wśród gości specjalnych (keynote speakers), takich jak Pekka Salminen (Finlandia), Stefano Boeri (Włochy), Joahim Faust (Niemcy) swoje projekty prezentował Krzysztof Ingarden (Ingarden & Ewy), a w serii dyskusji panelowych i indywidualnych prezentacji projektowych uczestniczyli: Piotr Śmierzewski (HS99), Robert Strzeński (Horizone Studio), Katarzyna Banasik Petri (F2 Studio) i Wojciech Duliński (APA Czech-Duliński-Wróbel).
Robert Strzeński, Horizone Studio, Beijing Design Week 2016
Po stronie chińskiej w konferencji uczestniczyli przedstawiciele chińskiego biznesu, deweloperzy, profesorowie i studenci uczelni architektonicznych i chińscy architekci.
Uczestnicy panelu, Beijing Design Week 2016
Polscy architekci prezentowali swoje najnowsze realizacje, między innymi takie jak : Centrum Kongresowe ICE Kraków i Małopolski Ogród Sztuki (Krzysztof Ingarden, Ingarden & Ewy), Bibliotekę CINIBA w Katowicach (Piotr Śmierzewski, HS 99), biurowiec Ericpol Software Pool w Łodzi (Robert Strzeński, Horizone Studio), budynek mieszkalny przy ul.Brogi w Krakowie i projekt rewitalizacji kamieniołomów pychowickich (Katarzyna Banasik Petri, F2 Studio), projekt nowego terminalu pasażerskiego T4 w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice (Wojciech Duliński, APA Czech-Duliński-Wróbel).
Gość Graffusa
Czasem na naszych łamach gościmy niecodzienne postaci.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.