Pomiędzy

Jej twórczość ma dwa oblicza. Odbiorcy krytykują to, że większość jej prac nie ma spójnego charakteru. "Część prac jest robiona jakby zupełnie inną ręką" - mówią. Takie rozdarcie wynika z ciągłego poszukiwania stylu
i ciągłego niezaspokojenia tym, co się osiagneło.

Często sięga do starych i sprawdzonych inspiracji, do mitologii, czasem Biblii, starając się nadać im nowy wymiar, jakość i kształt.

Ezekiel
Ezekiel

Grace
Grace

Stara się eksperymentować ze światłem, kompozycją i kolorami, nie boi się takich eksperymentów i co ważniejsze, nie czuje zawodu, gdy okażą się nieudane.

Colorfull
Colorfull

Poszukiwanie artystycznego ja objawia się także w tworzeniu cykli. Zamknięte serie można robić w różnych stylach i klimatach, a kiedy się jedną skończy, można zacząć kolejną zupełnie inną od poprzedniej.

Revelation
Revelation (Objawienie)

Takim właśnie cyklem było Requiem. Prywatny projekt, realizowany jeszcze na akademii. Pięć  popiersi kobiet, wizualnie przypominających rzeźby. Każda z twarzy miała symbolizować inny stan duszy.

Awaken
Awaken (Przebudzenie)

Sama dzieli swoją twórczość na dwoje: to co robi dla siebie, i to co robi komercyjnie. Są to dwie różne dziedziny, obie dające ogromną satysfakcję, ale jedna to wyrażanie siebie, a druga to wyrażanie swoich klientów. Ważne jest, żeby umiejętnie je rozdzielić. Czasem trzeba dyskutować z klientem, postawić na swoim. Jej sztuka jest zawieszona gdzieś pomiędzy tymi dwiema jakościami. Nigdy w pełni artystyczna, nigdy w pełni komercyjna. Zawsze gdzieś pomiędzy.

Sandra Duchiewicz

Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej sztuce manewruje między intuicyjną komercją a wyuczonym artyzmem.

Pracuje jako illustrator i concept artist przy projektach gier komputerowych i karcianych.

Strony internetowe: www.telthona.digart.pl, www.telthona.blogspot.com

Sandra Duchiewicz

Sandra Duchiewicz

Absolwentka warszawskiej ASP. W swojej sztuce manewruje między intuicyjną komercją
a wyuczonym artyzmem.

Pracuje jako illustrator i concept artist przy projektach gier komputerowych i karcianych.

Strony internetowe:
www.telthona.digart.pl
www.telthona.blogspot.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni