Przelewanie własnych emocji

Twórczość była obecna w moim życiu od dzieciństwa, jednak wszystko ułożyło się tak, że wybrałam socjologię i psychologię, ponieważ człowiek i to co z nim związane zawsze stał w centrum moich zainteresowań. Podczas pracy w dziennym oddziale psychoterapii zafascynowała mnie terapia sztuką. Zrobiłam dyplom arteterapeuty, bo zawsze czułam, że twórczość jest konieczna w życiu człowieka, a dla mnie wręcz niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. W końcu postanowiłam spełnić marzenie i skończyłam studia podyplomowe na ASP w Łodzi.

Cleft, Katarzyna Blacha
Cleft

Na podbój, Katarzyna Blacha
Na podbój

Nie uważam się za artystę, nie tworzę sztuki przez duże S. Dla mnie twórczość to przelewanie na płótno własnych emocji, frustracji, lęków. Wszystko w formie odrealnionej, bajkowej, w której sama jestem w stanie to co najtrudniejsze w sobie zaakceptować. To forma autoterapii. W tym co robię, staram się oddać kruchość ludzkiego życia, wrażliwość jednostki, samotność. Uciekam w baśniowy świat.

Bon apetit, Katarzyna Blacha
Bon apetit

Tworzę prace z pogranicza surrealizmu, postacie o dziecięcych proporcjach, twarze o wielkich oczach. Inspiruje mnie popsurrealizm, kolebka "big eye art". Kolekcjonuję lalki Susie Sad Eyes, które powstały jako ukłon dla twórczości Margaret Keane, lalki Blythe - wielkookie ikony popkultury, a także figurki nawiązujące do popsurrealizmu.

Narodziny, Katarzyna Blacha
Narodziny

Katarzyna Blacha

Katarzyna Blacha

Socjolog, arteterapeuta. Studia Podyplomowe na Wydziale Malarstwa i Grafiki
ASP im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi - kierunek Malarstwo i Rysunek.
Pracuje jako ilustrator freelancer.

Strona internetowa: www.katarzynablacha.carbonmade.com.

Wybrane wystawy
2014 - wystawa zbiorowa FORUM SZTUKI, Warszawa
2013 - wystawa zbiorowa, Galeria Zielona, Łódź
2013 - udział w aukcji charytatywnej na rzecz Mai Tyczyno
2012 - udział w konkursie 'Akt' w Galerii VariArt - wyróżnienie
2012 - wystawa zbiorowa na cyklicznym festiwalu Otwarta Wystawa, Łódź

2012 - wystawa zbiorowa, Hotel InterContinental, Warszawa
2012 - wystawa zbiorowa oraz I charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz Fundacji HEROSI - na zakup sprzętu medycznego dla oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Zamek Królewski - Arkady Kubickiego, Warszawa
2012 - wystawa indywidualna ilustracji będących interpretacją myśli Janusza Korczaka w Miasteczku Korczaka, podczas 13. Pikniku Olimpijskiego 2012 (inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo- wychowawczych), Warszawa

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni