Silne wpływy surrealizmu

Jego prace były publikowane w wielu czasopismach branżowych takich jak: Prism Magazine, Camerapixo, Pokochaj fotografię, Fabrikon Magazine, Musli Magazine.

Sesja Ryłko
Sesja Ryłko

Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych (w Londynie, w Kielcach, w Lublinie), jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. w prestiżowym Viva Photo Awards, oraz lokalnych: "Życie jest Piekne", "Kieleckie Inaczej". Przy okazji ostatniej edycji "Kieleckie Inaczej" zasiadał w Jury konkursu wraz z Pawłem Pierścińskim.

Dress Rehearsal I
Dress Rehearsal I

Współpracował także z magazynem Charaktery, na okładkach którego znalazło się wiele jego prac. Jest także autorem dwóch ostatnich plakatów na europejski, odbywający się w Kielcach, konkurs dla projektantów mody - Off Fashion.

75
Południowa część Konga (Połnocna część Hyde Parku - Londyn),
murzynka w obozie UNICEFu (mulatka modelka w umowionym miejscu)

W fotografii komercyjnej najważniejszym  osiągnięciem jest wieloletnia współpraca z firmą Ryłko, dla której wykonuje sesje wizerunkowe. Wiktor współpracował z wieloma projektantami - Chaouati, Kasia Zapała, Magda Kozłowska, Bohoboco, Olga Bittner.

Mod Ada M
Mod Ada M

Początkowy rozwój fotograficzny przypadał na okres pobytu w Londynie, związany był z fotografowaniem muzyków jazzowych i rockowych - między innymi Marillion, King Crimson, Porcupine Tree, Archive, Chic Corea, Jan Garbarek. Aktualnie zajmuje się także wykonywaniem okładek na płyty polskich wykonawców - m.in. Strefa Ciszy, Lebowski.

Thigs Buried III
Thigs Buried III

W swojej fotografii posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu. Jego prace często określane są terminem "malarskie".
Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój oraz zaskoczenie.

Carnival Is Over I
Carnival Is Over I

Wiktor Franko

Kielczanin, rocznik 83. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, związek z którą trwa nadal. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną.

Strony internetowe: www.wiktorfranko.com, wiktorfranko.digart.pl

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni