Sofa od Tabandy
- Wzornictwo
- Lucyna Juchiewicz
Od kilkunastu lat w aranżacjach polskich mieszkań (oprócz wszechobecnego stylu skandynawskiego) widać wyraźnie wpływy minimalizmu. Znużeni, znudzeni i przytłoczeni ogromem rzeczy, które nas otaczają, szukamy sposobu na to, by znaleźć wytchnienie we wnętrzach pozbawionych zbędnych mebli, bibelotów i gadżetów.
Spokojne, stonowane barwy, proste linie mebli i uzyskana przez to przestrzeń są przecież najlepszym otoczeniem dla relaksu i odpoczynku od nadmiaru wrażeń, jaki często fundują nam obecne czasy.
(Nie) zwykła sofa
Dlatego też meble i przedmioty codziennego użytku, które wpisują się w taki klimat, muszą zwrócić uwagę każdego, kto chce go mieć w swoim domu. Sofa, którą dziś przedstawiamy, z pewnością należy do takich mebli. Spoglądając na nią z przodu, można by rzec, że niczym szczególnym się nie wyróżnia. A jednak, gdy tylko przeniesiemy wzrok na jej podłokietniki, wiemy już, że to nie jest zwykła sofa, jakich wiele.
Praktyczny pomysł z wykorzystaniem boków sofy na zbudowanie swego rodzaju regałów wydaje się bardzo trafiony! Można tu odłożyć filiżankę z kawą. Można wygodnie sięgnąć po książkę, telefon czy laptopa. Pojemne półki pomieszczą małą biblioteczkę. W dodatku to sofa, którą można rozłożyć, zyskując miejsce do spania, a w środku zmieści się pościel. Sofa jest pokryta materiałem o plecionej strukturze, a boki wykonane są ze sklejki brzozowej ciętej numerycznie, a następnie obrabianej ręcznie i lakierowanej. Poszczególne elementy są klejone lub łączone śrubami.
Tabanda
Twórcy projektu, troje młodych ludzi tworzących Tabandę, jak sami mówią, wypracowali styl oparty na subtelnych kontrastach i nieoczywistych zestawieniach. Ich mottem jest projektowanie i produkowanie fajnych rzeczy. I prezentowana sofa, w stonowanych odcieniach, z naturalnym motywem drewna, praktyczna i prosta, a zarazem zaskakująca formą, jest chyba najlepszym potwierdzeniem tych słów.
Lucyna Juchiewicz
Polonistka. Lubi psychologię, zwierzęta i kajakarstwo. Po nocach, zamiast się wysypiać, czyta książki i ogląda filmy.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.