Nadworny malarz belgijskiego imigranta z Włoch

Zamiłowanie do Komiksu wyssał z mlekiem swoich dwóch matek (a podobno miał je trzy). Od najmłodszych lat przejawiał skłonności do obrazkowania krzywej rzeczywistości, baloniarstwa oraz jedzenia frytek z majonezem. Już jako dziecko zdobył Pokojową Nagrodę Nobla za zilustrowanie przygód Kwiczoła i Pyzdry w ramach kampanii promocyjnej dla znanego producenta margaryny.

pracownik idealny
Pracownik idealny

Te obrazkowe historie sukcesywnie prezentowane były swego czasu na łamach popularnych pism kobiecych. Fakt ten przysporzył mu niemało sławy w środowiskach inteligenckich. Ta swoista nobilitacja w znacznym stopniu przyczyniła się do rozwoju jego kariery.
Na intratne propozycje nie trzeba było długo czekać - w chwilę później Małczow był już uznanym autorem świątecznej etykiety na chleb, karykaturzystą sprzedawcy fetysz-bielizny czy nadwornym malarzem belgijskiego imigranta z Włoch.

Przerób
Przerób

W swojej twórczości, czy to komercyjnej czy niekomercyjnej, zawsze posiłkuje się wiedzą z Teorii Komiksu zdobytą w niezliczonych szkołach m.in. elitarnej Akademii Zgryzania Resztki Gumy Donald z Historyjki czy paryskiej Ecole de Odrysowywanie z Pierwszych Zeszytów TM-Semic. Akademicki warsztat podpiera swoim nietuzinkowym talentem.

gorąc w chuj
Gorąc w chuj

Wypracowany w ten sposób styl pozwolił mu na założenie nieformalnej grupy artystycznej The Protestarts. Protestarci odrzucają z założenia dogmaty tego, co jest niefajne. Bogate doświadczenie i liczne intratne umowy pozwoliły mu na wspieranie własnej organizacji charytatywnej - Fundacja Misia Przytulisia, w ramach której realizowana jest akcja "Pomóż Tomaszkowi".

Psychocyclo
Psychocyclo

Titon Malchov

Rocznik '83, ilustrator, rysownik, projektant.
Bez spektakularnych sukcesów i osiągnięć, bo brak takowych.

Titon Malchov

Titon Malchov

W swojej twórczości, czy to komercyjnej czy niekomercyjnej, zawsze posiłkuje się wiedzą z Teorii Komiksu zdobytą w niezliczonych szkołach m.in. elitarnej Akademii Zgryzania Resztki Gumy Donald z Historyjki czy paryskiej Ecole de Odrysowywanie z Pierwszych Zeszytów TM-Semic.

Akademicki warsztat podpiera swoim nietuzinkowym talentem.

Bloguje na malczow.blogspot.com.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni