Ucieleśnienie skojarzeń

szkocka kratka
Szkocka kratka

Swoją twórczością daje świadectwo tego o czym myśli i co odczuwa. Informuje nas o tym łaskawie i finezyjnie. Świat postaci przez niego wykreowany zaludnia obrazy akwarelowe a zatem ludzie, dzieci, zwierzęta
i postaci z bajek przyjmują role w teatrze przez niego reżyserowanym.

Aviator 2
Aviator 2

Środki, którymi się posługuje i skala barw oraz ich nasycenie świadczą
o delikatności uczuć i subtelności malarskiej. Toteż każdy z obrazów odbiera się jako coś miłego, delikatnego i strawnego intelektualnie.

Dwa II
Dwa II

Czyż nie jest to piękne, że autor przykuwa naszą uwagę środkami dalekimi od brutalności, dosadności i chaosu, oferując w zamian ucieleśnienie własnych myśli, skojarzeń i warsztatu malarskiego, który jest tak dojrzały i sympatyczny, że nie sposób go nie lubić. Bo któż nie lubi dzieciństwa, bajek, baśni i dobra.

( z folderu pierwszej indywidualnej wystawy P. Wąsowicz, grudzień 2010)

Koliber
Koliber

pieskie jest życie
Pieskie jest życie

Paweł Wąsowicz

Pochodzi ze Strzyżowa nad Wisłokiem, a obecnie mieszka w Krakowie. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Powrócił do malowania trzy lata temu, po prawie 20. latach przerwy. Akwarela jest jego ulubioną techniką, tworzy głównie prace ilustracyjne, kolorowe i optymistyczne światy wykreowane w jego wyobraźni. Maluje głównie nocą przy ulubionej barokowej muzyce. Prace były eksponowane publicznie i trafiły do kilku prywatnych zbiorów w kraju i za granicą.

Wystawy
2011 - wystawa zbiorowa, Będzin Festiwal Muzyki Celtyckiej
2011 - wystawa indywidualna, Dworek Zieleniewskich w Trzebini

Strony internetowe: www.pjwasek.pl, pjwasek.carbonmade.com

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni