Unikatowe podejście

Na ścianie mojego salonu powiesiłbym czarno-biały portret Alberta Einsteina. Nie dlatego, że jest ikoną popkultury i najsłynniejszym z fizyków.

Albert Einstein, fot. Oren Jack Turner, Princeton, N.J, 1947, public domain
fot. Oren Jack Turner, Princeton, N.J, 1947, public domain

Fascynuje mnie jego unikatowe podejście do życia i lnauki. Do tego uwielbiam motyw B&W, czym oddałbym szacunek geniuszowi. Byłby to manifest przeciw wykorzystywaniu jego wizerunku w komercyjnych aspektach.

Doceniam szacunek Einsteina dla wyobraźni i fakt, że jako fizyk-teoretyk był w stanie stworzyć teorię, która znalazła swoje odzwierciedlenie tak szeroko. Przecież jego piętno odciśnięte jest w wielu naukach, nawet kosmologii. Do tego opublikował ponad 300 prac naukowych, a współcześni ludzie mają problem z napisaniem jednej… I mimo wszystko zarabiają pieniądze, na których Einsteinowi specjalnie nie zależało.

Mikołaj Nowak

Mikołaj Nowak

Jest prekursorem idei Community Managementu w Polsce; zawodowo związany z e-społecznościami od początku ich istnienia w naszym kraju. Zaczynał w Grono.net, współtworzył i koordynował projekty w Onecie.

Aktualnie związany z „Faktami” TVN, gdzie odpowiada za strategię komunikacji marki z wykorzystaniem internetu. Współtworzy unikatowy pomost między newsroomem a mediami społecznościowymi i jest konsultantem Newsroomu ds. Nowych Mediów.

Pracuje także jako trener i doradca strategiczny. Prowadzi warsztaty z wykorzystania nowych mediów w dziennikarstwie, m.in. na Politechnice Wrocławskiej.
Pisze felietony m.in. dla portalu „Faktów” TVN oraz komentuje wydarzenia w branży interaktywnej na Brief.plWirtualneMedia.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni