Utrwala myśli i emocje

Iwona Lenik - Kobieta w błękicie
Kobieta w błękicie

Jej twórczość skupia się wokół sztuki abstrakcyjnej. Ilustracja tematu obrazu nie jest budowana wprost, ale poprzez odwołanie się do swoistych środków wyrazu, takich jak barwa, plama, kreska, kontrast, walor i wiele innych. Obrazy utrwalone na płótnie za ich pomocą zyskują autonomię. Artystka poprzez ekspresyjne ruchy pędzla, różnorodność użytej faktury, doskonałe wyczucie koloru i przemyślaną kompozycję utrwala emocje, myśli, pomysły tętniące w jej głowie.

Iwona Lenik - bez tytułu
Bez tytułu

Iwona Lenik - Rowery
Rowery

Malarstwo Iwony Lenik, jest różnorodne i bogate w swej formie i treści. Raz jest niezwykle ekspresyjne, krzyczące, pełne dzikich emocji, chcące niemal wyjść poza ramy płótna. Innym razem jest spokojne, wyciszone, szepcące lub uporządkowane, "zamknięte" w geometrycznych formach. Artystka malując, kieruje się w dużej mierze dobrym wyczuciem kompozycji, łączeniem ze sobą kolorów, intuicją. Stąd obrazy malarki potrafią być zarówno burzliwe, ociekające farbą jak również niezwykle kobiece, o subtelnej stonowanej estetyce.

Iwona Lenik - Śledź
Śledź

Iwona Lenik - Miasto
Miasto

Iwona Lenik

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W roku 2009 zrealizowała dyplom w pracowni Malarstwa Sztalugowego. Jest Laureatką Dorocznej Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego 2010. Aktualnie pracuje jako malarka, konserwator architektury zabytkowej, pedagog, dekorator wnętrz, artysta plastyk.

Wystawy
Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce jak i za granicą min. wystawa malarstwa „ Licht und Farbe” w Niemczech, International Painting Triennial of Carpathian Region „Silver Quadrangle” 2012 w Rzeszowie, Kielcach, Rumuni, Słowacji i na Węgrzech, Międzynarodowe Biennale Miniatury w Krakowie, Kaliszu, Warszawie, wystawa fotografii w Koninie,  wystawa plakatu ZPAP w Warszawie, wystawa malarstwa „Obrazy” w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu.

Strona internetowa: www.iwonalenik.com.

Iwona Lenik

Iwona Lenik

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aktualnie pracuje jako malarka, konserwator architektury zabytkowej, pedagog, dekorator wnętrz, artysta plastyk.

Strona internetowa:
www.iwonalenik.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni