W atmosferze teatralności

lullaby
Lullaby

Uprawia ilustracyjne malarstwo akrylowe, które odzwierciedla inspiracje autora związane ze światem baśni i fantazji. Tematy obrazów zmieniały się na przełomie lat, jednak rdzeń pozostaje wciąż ten sam - charakteryzuje je atmosfera teatralności i tajemnicy. Wynikają one zarówno z inspiracji baśniami słowiańskimi (Spirin), baśniami "północy" (Theodor Kittelsen, John Bauer), jak i fascynacji magią teatru. Skupieniem i prostotą ujęcia tematu nawiązują do idei ikony.

La Tentation d' Eve
La Tentation d' Eve

Wraz z żoną Mariolą prowadzi projekt o nazwie TEATR KSIĘŻYC.

Kawiarnia
Kawiarnia

Grzegorz Ptak współpracował i współpracuje z wieloma cenionymi galeriami sztuki m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Londynu, Malmo, Farum.

Flowers
Flowers

Nie stroni od artystycznych wydarzeń. Brał udział w wielu akcjach
o charakterze artystycznym organizowanych m.in. przez Kapitułę Orderu Uśmiechu, Fundację Wielkie Serce, SCMT z Cieszyna czy Nowe Horyzonty z Warszawy.

Prace artysty znajdują się w prywatnych zbiorach min w: Wielkiej Brytanii, Polsce, USA, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwecji, Danii, Włoszech.

Zgromadzenie czarodziejów
Zgromadzenie czarodziejów

Grzegorz Ptak

Urodził się w 1977 r w Kielcach. W latach 93-97 był uczniem kieleckiego Liceum Plastycznego im. J. Szermentowskiego. W 1997 roku rozpoczyna naukę w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, gdzie w 2002 broni dyplomu z malarstwa (wyróżnienie) w pracowni prof. Jerzego Wrońskiego.

Strona internetowa: www.ptak.art.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni