W poszukiwaniu samej siebie

Chyba każdy choć raz doświadczył w swoim życiu uczucia obezwładniającej pustki. Myśli, że nikt nie jest w stanie zrozumieć jego lęków, że każda obrana droga nie będzie tą właściwą.
I wtedy w głowie pojawia się pytanie: co zrobić, żeby uciec od szarej rzeczywistości?

fot. Patrycja Konieczna

Na początku było słowo. Chciałam wylać na papier moje myśli, obawy i troski.
Jednak pisarzem byłam marnym, to nie było to, wszystkie słowa znaczyły za mało i nie określały tego, co naprawdę czułam.
Wtedy z pomocą przyszła mi fotografia. Dostałam do ręki medium, które pozwoliło mi wyrażać siebie poprzez obraz. Uciekać w świat bez słów. Mogłam stać się inscenizatorem swoich myśli i dać się ponieść wyobraźni.

fot. Patrycja Konieczna

W kształtowaniu mojej wrażliwości bardzo dużą rolę odegrało wstąpienie do szkoły fotograficznej. Tam poznałam wspaniałych ludzi z którymi mogłam rozmawiać obrazami i dzielić się doświadczeniami. Inspirowaliśmy się wzajemnie i czerpaliśmy radość z tego, co robimy.

fot. Patrycja Konieczna

Dzisiaj sięgam po aparat zarówno wtedy, gdy mam pomysł, jak i w chwili, gdy kompletnie nie wiem co chcę zrobić – kierując się intuicją.
Fotografia jest dla mnie zarówno formą wyrazu jak i autoterapią. To język, którym pragnę porozumiewać się ze światem.

fot. Patrycja Konieczna

Patrycja Konieczna

Patrycja Konieczna

Ukończyła Międzynarodowe Forum Fotografii Kwadrat we Wrocławiu, aktualnie studentka II roku na kierunku Fotografia i Multimedia na wrocławskiej ASP. Miłośniczka portretów i autoportretów. Uzależniona od kawy i za dużych swetrów.

Strona internetowa: patrycja-konieczna.wix.com/fotografia.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni