Weneckie klimaty

Od dziecka kocham sztukę o wielu twarzach, jednak związałam się z nią tylko nieprofesjonalnie. Próbowałam swoich sił twórczych w różnych technikach, od 2 lat zajmuję się głównie, ale nie tylko, tworzeniem masek weneckich. Do tej pory wykonałam ponad sto masek w przeróżnych rozmiarach i formach.

Niebieski wachlarz
Niebieski wachlarz

Z gipsu powstają maski typowo dekoracyjne - jako ozdoby wnętrza oraz maski-wisiorki, jako element biżuterii. Tworzę także maski do ubrania na oczy i twarz, które wykonuję z masy papierowej oryginalną, tradycyjną technika weneckich twórców. Maski są często wykorzystywane do sesji zdjęciowych lub po prostu jako element przebrania w czasie zabawy karnawałowej.

Butterfly dream
Butterfly dream

W jednej z moich masek, wykonanej na specjalne zamówienie, wystąpiła Alicja Węgorzewska-Whiskerd, śpiewaczka operowa, śpiewając podczas koncertu Sylwestrowego Polsatu Odę do radości.

Royal Pearl
Royal Pearl

Lubię tworzyć nowe wzory i nie boję się wyzwań twórczych, one pozwalają rozwijać wyobraźnię i manualne zdolności a także przysparzają wiele ciekawych pomysłów.

Paulina Szostak-Machnica

Z zawodu jest diagnostą medycyny laboratoryjnej, żoną i mamą dwóch córek - bliźniaczek. Zajmuje się tworzeniem masek weneckich... i nie tylko.

Strona internetowa: www.maskawenecka.blogspot.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni