Young Design 2017
- Wyniki konkursów
- Graffus
Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia – takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.
Finalistów konkursu i ich projekty ocenia Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu – polskich producentów oraz dystrybutorów. Nagrodę otrzymuje projektant, który poza dobrymi projektami najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.
Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.
Zwycięzca
Karolina Hołdys, otrzymała stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 PLN ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz konsultacje biznesowe w Startup Academy i możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku w IWP.
Inkubator otwarty INNEO, proj. Karolina Hołdys
Inkubator otwarty INNEO, proj. Karolina Hołdys
W finale konkursu Karolina Hołdys zaprezentowała projekt koncepcyjny inkubatora otwartego INNEO. Jury doceniło dojrzałość projektu, jego innowacyjność i prostotę rozwiązania, które łączy w jeden system kilka niezbędnych urządzeń służących podtrzymaniu i ratowaniu życia wcześniaków. Gdyby udało się wdrożyć inkubator INNEO, byłoby to jedyne urządzenie na rynku, które proponuje równocześnie funkcje: wytwornicy tlenu, pompy insulinowej i pompy przepływowej, ergonomicznie umieszczonych na ramionach konstrukcji nośnej. Równocześnie całość urządzenia jest sterowana za pomocą jednego monitora i zasilana jednym akumulatorem. Główna nagroda przyznana została za odwagę myślenia i rozwiązywania problemów, profesjonalne zbadanie i konsultację problemu (projekt konsultowany przez projektanta sprzętu medycznego dr Janusza Konaszewskiego) i doskonałe zrozumienie kontekstu rynkowego.
Wyróżnienie
Kaja Nosal, absolwentka wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę Paged Meble propozycją stażu. Kaja Nosal prezentowała w finale Young Design m.in. projekt mebli „Party, play, work”, inspirowany codziennym życiem w Bauhausie lat 20.
Party, play, work, proj. Kaja Nosal
Finaliści
Kamil Kowalczyk, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Centrum obróbcze CNC – projekt uwzględnia osłony tłumiące tony, bezpieczną obudowę modułu roboczego i pulpit sterowniczy.
Centrum obróbcze CNC, proj. Kamil Kowalczyk
Joanna Kabala, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Mol – koziołek, który pomaga stworzyć wygodne miejsce pracy. Składa się z trzech płaskich elementów, które mogą służyć za podporę dowolnego blatu, wieszak lub mebel ekspozycyjny.
Mol, proj. Joanna Kabala
Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska, absolwentki School of Form.
Biżuteria fizjoterapeutyczna MIKO+. Projekt to rodzina 7 obiektów biżuteryjnych, zapobiegających chorobom nadgarstka.
MIKO+, proj. Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska, fot. Damian Borejko
Aleksandra Żeromska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Wooden Crutches, kula ortopedyczna, zaprojektowana z myślą o eliminacji głównych problemy ergonomicznych tego typu rozwiązań. Możliwa pełna customizacja.
Wooden Crutches, proj. Aleksandra Żeromska
Agata Gancarczyk, studentka studiów II st. na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Zestaw do nebulizacji – Neboo. Projekt zestawu składa się z trzech elementów: kompresor, pojemnik na akcesoria i pojemnik na ładowarkę. Kompresor z ekranem wyświetla m.in. grę, która ma za zadanie zabawić dziecko.
Neboo, proj. Agata Gancarczyk
Wojciech Guzik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
SOPOT - projekt zestawu jest dla ośrodków wypoczynkowych jako produkt wypożyczany gościom hotelu. 6 elementów zestawu m.in. parawan, torba termiczna mieszczą się we wnętrzu lub są doczepiane do elementu głównego – plecaka.
SOPOT, proj. Wojciech Guzik, fot. Szymon Karpiński
Artur Gaca i Daniel Płatek (Plaga Designers), studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Audi City Bus Concept – koncepcja autobusu uwzględniająca projektowanie uniwersalne, dbająca o komfort i atrakcyjność podróży poprzez zastosowanie przeszkleń w suficie oraz zapewniająca maksymalną wygodę jazdy również kierowcy dzięki zastosowaniu ekranów dotykowych do regulacji fotela lub lusterek.
Audi_City_Bus_Concept, proj. Artur Gaca i Daniel Płatek
Daria Wartalska, doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Rec-set zielony II – kolekcja szkła użytkowego wyprodukowana z butelek bezzwrotnych.
Rec-set zielony II, proj. Daria Wartalska
Źródło: www.iwp.com.pl.
Graffus
Magazyn internetowy poświęcony polskiej sztuce, grafice użytkowej i wzornictwu, fotografii i reklamie.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.