Z jednej idei

  • 3D
  • Mateusz Minkina

Ludzie nie zauważają wielu aspektów codziennego życia. Przestrzeni, która wypełnia pola pośród pojedynczych, ludzkich jednostek. Ona inspiruje i skrywa w sobie wiele ciekawych obiektów, na które większość nie zwraca uwagi, płynąc w wirze własnego życia.

Tree houses, wizualizacja Mateusz Minkina

Zawsze ciągnęło mnie w stronę grafiki, designu, jednak odwiecznym problemem było poszukiwanie – co chcę w życiu robić. Od gimnazjum wiedziałem, że chce iść na architekturę i skrupulatnie, krok po kroku, dążyłem do celu. Po czym, kiedy już się dostałem na studia, zawiodłem się. Może to nie do końca odpowiednie słowo, ale miałem wyidealizowane spojrzenie na to, co będę robił. Zazwyczaj w życiu jest tak, że wyobrażenia mijają się z rzeczywistością.

Łazienka, wg projektu Mood Projekt, wizualizacja Mateusz Minkina
Wizualizacja łazienki wg projektu www.moodproject.pl

Łazienka, wg projektu Mood Projekt, wizualizacja Mateusz Minkina
Wizualizacja łazienki wg projektu www.moodproject.pl

Jestem też typem osoby, która ma siedem wiatrów, wiadomo gdzie. Sto pomysłów, zero ich realizacji, bo przecież, jeśli się ma ich tyle, to nie można się na żadnym skupić. No, ale do czasu. W końcu się ustatkowałem i zacząłem na poważnie myśleć o grafice 3D, projektowaniu wnętrz, mebli i wszystkim tym, gdzie można ulżyć swojej skondensowanej kreatywności. Tak właśnie zaczęła się moja historia.

Od roku szlifuję swój skill podejmując kolejne zlecenia jako freelancer, wykonując głównie wizualizacje. Plany są jednak rozległe, w niedalekiej przyszłości zamierzam wystartować z produkcją mebli własnego pomysłu i ogólnie pojętą obróbką materiałów. W tym zaczynam widzieć swoją mglistą przyszłość.

Kamień dekoracyjny Vini Dark, Stone Master, wizualizacja Mateusz Minkina

Skąd czerpać pomysły? Z pewnością każdy dochodzi do momentu, kiedy czuję się pusty w środku. Ludzie nie zauważają wielu aspektów codziennego życia. Przestrzeni, która wypełnia pola pośród pojedynczych, ludzkich jednostek. Ona inspiruje i skrywa w sobie wiele ciekawych obiektów, na które większość nie zwraca uwagi, płynąc w wirze własnego życia.
Czerpię z własnych przemyśleń. Obca praca może być tylko punktem odniesienia do stworzenia własnej koncepcji.

Staram się zawsze wykonywać swoją pracę na 100%, bo tylko to mi daje satysfakcję. Cenię sobie krytykę, a nieszczególnie lubię pochwały. Twierdzę, że less is more i ciężko lekko żyć.

Mateusz Minkina

Mateusz Minkina

Ma 24 lata. Robi dyplom magisterski z architektury na Politechnice Krakowskiej. Zajmuje się grafiką 3D. Stale rozwija swoje umiejętności i szuka nowych zajawek, bo szybko nudzi mu się jednostajna praca. Marzy, by marzyć i nigdy nie spaść na ziemię. Jego planem na przyszłość jest stworzenie własnej marki obracającej się w przestrzeni designu.

Portfolio: www.be.net/MateuszMinkina.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni