Z kamienną twarzą

Zarówno na wystawach zbiorowych jak i w katalogach pokonkursowych ilustracje Pawła Kuczyńskiego zwracają na siebie uwagę. Utrzymane w zawężonej gamie kolorystycznej, nasycone ostrym kontrastem przyciągają wzrok, zaś perfekcja ich wykonania sprawia, że pragniemy przyjrzeć się im bliżej.

Łódź
Łódź

Kalendarz biedaka, Paweł Kuczyński
Kalendarz biedaka

Kuczyński nie rzuca nam żartem w twarz, on nam go podaje. Nie wątpi przy tym w inteligencję odbiorcy, dzięki czemu proces odczytywania jego prac staje się zabawą. W tak komfortowych warunkach wyciąganie wniosków i wysnuwanie z nich puenty daje nam dużo satysfakcji.

Teatr, Paweł Kuczyński
Teatr

Paweł Kuczyński stworzył styl niepowtarzalny. Mroczny realizm rysunku, podparty najwyższej próby techniką wykonania wykorzystał w służbie żartu wnosząc do rysunku satyrycznego zupełnie nową jakość. Jego perfekcyjny rysunek nie sugeruje nawet, że opowiada dowcip. Jest śmiertelnie poważny. Intensywność cienia nie pozostawia złudzeń, że reprezentuje styl noir. Najistotniejsze jednak w jego twórczości jest to, że ta perfekcja i powaga stanowią jedynie tło dla gagu ukrytego w treści.

Hazardzista, Paweł Kuczyński
Hazardzista

Najśmieszniejsze są dowcipy opowiadane z kamienną twarzą a Paweł Kuczyński jest bez wątpienia mistrzem w tej dziedzinie. Jego osiągnięcia mówią same za siebie. W ciągu ostatnich lat stał się jednym z najczęściej nagradzanych rysowników na świecie.

Chopin, Paweł Kuczyński
Chopin

Paweł Kuczyński

Paweł Kuczyński

Urodził się w 1976 r. w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, wydział grafiki. Dyplom w 2001 r. w zakresie rysunku u prof. Józefa Drążkiewicza.
Rysunkiem satyrycznym zajmuje się od 2004 r. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury od którego w 2005 r. otrzymał nagrodę „Eryka" za odkrycie roku w dziedzinie rysunku satyrycznego, potwierdzone rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych.
Jego prace można kupić w serwisie shop.toonpool.com/de/pawel-kuczynski.

Strona internetowa: www.pawelkuczynski.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni