Zaczyna się od detalu

Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach -  J. Locke

Żółty ptak
Żółty ptak

Tworzę od kiedy sięgam pamięcią. Zawsze fascynowała mnie sztuka, jej wieloznaczność i nieograniczoność. Już jako dziecko tworzyłam baśniowe ilustracje. Urzekał mnie kolor, forma, możliwość łączenia tego razem. Uwielbiałam fakturę, bezpośredni z nią kontakt. Rzeźba w drewnie i tkanina jest mi bliska, podobnie jak suchy pastel.

Turkusowa żyrafa i mysz
Turkusowa żyrafa i mysz

Jednak na pierwszy plan wciąż powraca malarstwo. Inspiracją dla mnie jest to, co wokół, nieraz od małego detalu zaczyna się „życie” całego obrazu. To właśnie detal jest dla mnie przysłowiową wisienką na torcie, która uzupełnia wizualne całość. Malarstwo, podobnie jak poezja, ma pobudzać zmysły i wyobraźnię. Niedopowiedzenia, symbole są tu otwartymi drzwiami dla odbiorcy.

Spacer
Spacer

Moje malarstwo wciąż się zmienia, tak jak zmienia się świat wokół. Wciąż szukam nowych, optymalnych dla siebie środków wyrazu. Jedynym stałym elementem jest kolor. To on współgra i nadaje moim pracom subtelne indywidualne rysy.
W tym momencie zafascynowana jestem dialogiem formy i koloru. Ograniczam do minimum środki wyrazu, wybierając prostotę. Świat symboli, ukrytych metafor jest mi bardzo bliski i często taki sposób wypowiedzi wybieram.

Noc w drzewach
Noc w drzewach

W sztuce właśnie to mnie najbardziej pociąga i intryguje. Swoje prace sygnuję monogramem R8. Ósemka jest dla mnie postawionym w pion znakiem nieskończoności.

Renata Magda

Absolwentka Uniwersytetu Ludowego - dyplom z malarstwa i tkaniny, Ukończyła także Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego - dyplom
z malarstwa. Obecnie studiuje architekturę wnętrz. Sprzedaje prace poprzez www.pepiniera.pl i www.personalart.pl.

Strona internetowa: renmag.digart.pl.

Renata Magda

Renata Magda

Malarstwo ma pobudzać zmysły
i wyobraźnię. Niedopowiedzenia, symbole są tu otwartymi drzwiami dla odbiorcy.

Absolwentka Uniwersytetu Ludowego i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie studiuje architekturę wnętrz.

Jej prace można kupić:
www.pepiniera.pl
www.personalart.pl

Strona internetowa:
renmag.digart.pl

E-mail:
renata_magda@o2.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni