Zakłócać porządek obrazu

Hunley
Hunley

Maluję obrazy będące całkowicie wytworem wyobraźni, stanowiące połączenie figuratywnosci i abstrakcji. Są to elementy wyciagnięte z odchłani świadomości, próba zmierzenia się z istotą stworzenia, przemiany i niezrozumiałych zasad. W obrazach tych polegam wyłącznie na własnej intuicji.

Hektor
Hektor

W interpretacjach współczesnych nie trzymam się sztywno żadnej konwencji, staram się sprowadzać przedmioty, spostrzeżenia i myśli do roli przedmiotów, sytuacji lub wzorów, umieszczonych w wyimaginowanej, ascetycznej scenerii, co bliskie jest surrealizmowi, ale tylko z pozoru. Inspiracje czerpię z wewnętrznego świata chaosu, a moje malarstwo ma znamiona ciągłego poszukiwania formy.

Ikar
Ikar

Jestem przeciwnikiem fotograficznej konwencji obrazu, realizm, w pewnym sensie, uważam za czynnik ograniczający. Choć jest punktem wyjścia, nie moze być celem.

Proces twórczy w całosci przebiega na płótnie, pozwalam na samoistne wyzwalanie elementów chaosu, ale w określonych granicach.

Serce na pustyni
Serce na pustyni

Od niedawna normalizuję płótna, docelowo chcę pracować w jednym formacie. Doszedłem do wniosku że dobrze pracuje mi się w kwadracie, ponieważ posiada cechę znaku. Być moze będę trzymać się tej konwencji.

Venus
Venus

W szczegół angażuję się w zależności od konwencji, ale nie jest on celem samym w sobie. Dość często podpieram się gestem lub przypadkiem. Lubię zakłócać porządek obrazu.

Zwiastun v2
Zwiastun v2

Daniel Mączyński

Ukończył studia plastyczne na częstochowskiej WSP (pracownia rysunku Filipa Sztuki), dyplom w 2000 roku.

Początkowo głównym motywem jego prac był pejzaż. Obecnie maluje obrazy będące całkowicie wytworem wyobraźni, które są połaczeniem figuratywnosci i abstrakcji.

Strona internetowa: www.danmac.pl

Daniel Mączyński

Daniel Mączyński

Maluje obrazy absorbujące, silnie działające na miejsca w których są eksponowane. Lubi bogatą kolorystykę, ale stonowaną, z mocnymi akcentami.

Nie wykonuje szkiców, a ostatnio nie podpiera się już niczym, dzięki temu obrazy zyskują pewną autentyczną surowość.

Strona internetowa:
www.danmac.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni