Zdobi i...
- Biżuteria
- Lucyna Juchiewicz
Stworzyły kolekcję nie tylko po to, by zdobiła kobiece ciało, ale także, by… leczyła i łagodziła ból. Zarówno pierścionki, jak i bransolety skonstruowane zostały we współpracy z fizjoterapeutką Martą Jokiel, a ich korzystne działanie w terapii chorób nadgarstka zostało udowodnione w badaniach.
Ozdoba?
Oryginalne, niezwykle piękne bransolety. Pierścionki, których nie powstydziłaby się największa elegantka. Proste, zdecydowane linie w połączeniu z urzekającymi kamieniami. Wykonana ręcznie z mosiądzu złoconego na różowo oraz corianu, kompozytu mineralno – akrylowego. To biżuteria, która może stać się przedmiotem pożądania i zachwytu. Ale to, jak działa, sprawia, że nabiera znacznie większej wartości.
MIKO+
To kolekcja biżuterii, na którą składa się siedem elementów: trzy pierścionki i cztery bransolety. To dzieło młodych projektantek, Ewy Dulcet i Magdaleny Świerczyńskiej. Stworzyły one swoją kolekcję nie tylko po to, by zdobiła kobiece ciało, ale także, by… leczyła i łagodziła ból. Zarówno pierścionki, jak i bransolety skonstruowane zostały we współpracy z fizjoterapeutką Martą Jokiel, a ich korzystne działanie w terapii chorób nadgarstka zostało udowodnione w badaniach przeprowadzonych w Szpitalu Ortopedycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Jak to działa?
Elementy MIKO+ masują lub uciskają wybrane punkty dłoni, dzięki czemu uzyskiwany jest efekt terapeutyczny i łagodzący ból. Jedna z bransolet służy do usztywnienia nadgarstka. To biżuteria, która dzięki swojej konstrukcji znajduje zastosowanie pomocnicze w leczeniu zespołu cieśni kanału nadgarstka. To choroba, która dotyka wiele osób, których praca związana jest z długotrwałym pisaniem na klawiaturze. Warto dodać, że noszenie tej biżuterii może również zapobiegać bólom i chorobom nadgarstków.
Czy zastępuje bandaże i usztywniacze?
Niestety, odpowiedź na to pytanie jest przecząca, jednak projektantki wciąż pracują nad ulepszeniem swojej biżuterii i kto wie, może w przyszłości zamiast, co tu dużo mówić, mało estetycznego sprzętu, będzie można z lubością nakładać na dłonie i nadgarstki tę piękną, a do tego niezwykle użyteczną biżuterię.
Lucyna Juchiewicz
Polonistka. Lubi psychologię, zwierzęta i kajakarstwo. Po nocach, zamiast się wysypiać, czyta książki i ogląda filmy.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.