EASTREET

  • Fotografia
  • Internet

Zapraszamy do zgłaszania udziału w wystawie fotografii ulicznej EASTREET, która odbędzie się w ramach festiwalu Integracje-Mediacje w Lublinie w dniach 3-6 października 2013.

Będzie to pierwsza tak duża zbiorowa prezentacja fotografii ulicznej z Europy Środkowej i Wschodniej, ze szczególnym ukierunkowaniem na kraje Partnerstwa Wschodniego, czyli: Armenię, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzję, Mołdawię, Ukrainę i Polskę. Wybrane prace zostaną profesjonalnie przygotowane do ekspozycji i zaprezentowane podczas wystawy w nowo otwartym budynku Centrum Kultury w Lublinie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalny katalog z informacjami o prezentowanych autorach oraz dyskusja na temat fotograficznej dokumentacji przestrzeni publicznej.

EASTREET ? wystawa fotografii ulicznej z krajów Europy Wschodniej

Intencją wystawy jest zebranie i zaprezentowanie zbiorowego portretu człowieka w przestrzeniach publicznych Europy Wschodniej. Będzie to próba odpowiedzenia na pytania: jakim przemianom i interakcjom podlega człowiek w tych przestrzeniach, jak kształtuje swoje otoczenie, a jak ono wpływa na jego życie, co kryje się pod powierzchnią codzienności. Formuła fotografii ulicznej idealnie przystaje do tej tematyki, ale nie jest tutaj rozumiana ściśle i konserwatywnie – znajdzie się miejsce również dla szeroko rozumianego dokumentu.

Open Call jest skierowany zarówno do fotografów profesjonalnych, jak i amatorów. Nadsyłane prace powinny być wykonane na terenie Europy Środkowej i Wschodniej, narodowość lub miejsce zamieszkania fotografa nie ma znaczenia. Nie ma też limitów wiekowych ani określonych parametrów technicznych, aczkolwiek zdjęcia muszą być dostępne w ustalonym terminie w rozdzielczości pozwalającej na druk co najmniej w formacie A4.

Kiedy i gdzie?

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 sierpnia 2013
Otwarcie wystawy: 3 października 2013
Zamknięcie wystawy: 30 października 2013

Pełna informacja o imprezie:
epccongress.eu/eastreet-open-call

Organizator

Eastern Partnership Culture Congress
epccongress.eu

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni