Go Creative 2014

  • biznes kreatywny
  • Gdańsk

Ruszyła machina  Go Creative Biznes na Start - projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter skierowany do osób chcących uruchomić swój biznes związany z branżą kreatywną. Do kogo skierowany jest projekt? Gdzie można pozyskać informacje? I finalnie, co można zyskać biorąc udział w przygodzie z biznesem kreatywnym?

Aleksandra Miedzyńska koordynatorka projektu o konkursie: „Go Creative to przede wszystkim obszerne wsparcie jakie udzielamy osobom planującym rozpoczęcie działalności z obszaru branż kreatywnych rozpoczynając z nimi podróż od samego pomysłu do założenia firmy. W procesie preinkubacji zajmujemy się profesjonalnym wsparciem edukacyjnym. Wraz z mentorami branż kreatywnych i doświadczonymi przedsiębiorcami uczymy jak stworzyć model biznesowy oraz doskonalimy techniki pitchingu. Kolejno przygotowujemy naszych podopiecznych do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy model w formie Elevator Pitch. W procesie Inkubacji projektu, wspieramy procesami mentorskimi oraz doradztwem indywidualnym i szkoleniami. Finaliści projektu otrzymują nagrody finansowe i rzeczowe,  główna nagroda finansowa to piętnaście tysięcy złotych. Projekt realizujemy dzięki finansowaniu Miasta Gdańsk, a dodatkowo sponsorem jest grupa Energa”.

Go Creative 2014

W poprzedniej edycji zwycięskimi pomysłami na biznes stały się:
Aeon Form – design funeralny,
Lulu and the Pug – ekologiczne ubranka dla najmłodszych,
KS Movment – pokazy free run i parkour.

Go Creative pomógł nam uświadomić sobie, że mimo młodego wieku i doświadczenia, które dopiero zbieramy, potrafimy uruchomić rzeczy, których bez wsparcia projektu nie bylibyśmy w stanie zrobić, polecam wszystkim którzy chcą zmienić coś w swoim życiu i zrealizować swoje marzenia.
Robert Kowalczyk, Aeon Form, zwycięzca Go Creative Biznes na Start 2013.

Uczestnicy Go Creative podkreślają jednak, że sam projekt był dla nich wielką przygodą oraz szansą na poznanie wielu, inspirujących osób.

Go Cretaive to przede wszystkim grupa rewelacyjnych, prężnych i odważnych osób, którzy trafiają na siebie w dobrym miejscu i dobrym czasie!
Anna Iwańska uczestniczka Go Creative 2013.

13 lutego o godz. 17:30 wszystkich zainteresowanych Starter zaprasza na Speed date czyli spotkanie z kreatywnym biznesem. Będzie to okazja aby skonsultować swój pomysł na biznes z doświadczonymi przedsiębiorcami z branż kreatywnych. Według zasad Speed Date będziesz mieć 5 minut na przeprowadzenie rozmowy z każdym z mentorów.

Kto?

Kto może przystąpić do Go Creative Biznes na Start?

Osoby, które mają pomysł na firmę w branży kreatywnej i planują otworzyć firmę lub jej główny oddział w Gdańsku.

Jak?

Z 40 najciekawszych pomysłów na prezentacje wyłonimy 20 osób.
Uczestnicy wezmą udział w cyklu szkoleń przygotowujących do założenia działalności gospodarczej. Każda z osób będzie miała szansę wybrać z dostępnej puli szkolenia, które najbardziej odpowiadają jej potrzebom. Uczestnicy projektu otrzymają profesjonalną pomoc przy tworzeniu modelu biznesowego swojej działalności, który zaprezentują podczas konkursu. Najwyżej ocenione modele zostaną nagrodzone.

Co czeka 20 wybranych?

- duża dawka kreatywności i wiedzy,
- 3 intensywne weekendy pracy nad Waszymi modelami biznesowymi w marcu i kwietniu,
- 3 szkolenia,
- doradztwo indywidualne przy tworzeniu modeli biznesowych,
- udział w finale części konkursowej w maju i szansa na nagrody finansowe i rzeczowe.

Kiedy i gdzie?

Rekrutacja do projektu trwa od 3 lutego do 24 lutego 2014.

Więcej informacji oraz ankieta zgłoszeniowa na stronie www.biznesnastart.pl

Organizatorzy

Starter - inkubatorstarter.pl
Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości
Gdańsk - www.gdansk.pl
Gdańskie Centrum Obsługi Przedsiębiorców

Sponsor

Energa

Partnerzy

PUP Gdańsk, English for all, Think Media, Numalab, Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Purpose, Graffus, Gazeta Wyborcza.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni