Japońskie Kadry

  • Foto-grafika
  • Internet

Japońskie Kadry to jedna z dwóch odsłon ogólnopolskiego przedsięwzięcia o nazwie Nowe Japońskie Technologie. Składają się na nie: w/w konkurs oraz ogólnopolskie Forum Ekspertów Nowych Japońskich Technologii, które odbędzie się w Krakowie, we wrześniu br. Autorem projektu i jego organizatorem jest krakowska agencja Lucky Monday PR&Events.

Japońskie Kadry

Dla kogo?

Konkurs Japońskie Kadry kierowany jest do wszystkich pasjonatów fotografii i grafiki cyfrowej – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów – fanów estetyki Dalekiego Wschodu. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zadanie konkursowe

Tematem nadsyłanych prac powinien być szeroko rozumiany japoński „kadr” w postaci fotografii przetworzonej cyfrowo. Uczestnicy Konkursu mogą zgłaszać prace wykonane m.in.: metodą wielokrotnej ekspozycji, fotokolaże, a także fotografie z dodanymi lub usuniętymi obiektami. Temat prac docelowych (już zmodyfikowanych cyfrowo) powinien nawiązywać do motywów i symboliki związanej z historią, sztuką i kulturą Japonii.

Nagrody

Nagrodą główną w Konkursie jest monitor graficzny NEC SpectraView 232, ufundowany przez firmę NEC Display Solutions. Wartość nagrody wynosi 3100 PLN.  
Laureat 2 miejsca otrzyma nagrodę ufundowaną przez firmę Corel – oprogramowanie CorelDRAW Graphics Suite X7 PL, o wartości 2700 PLN.
Laureat 3 miejsca otrzyma nagrodę ufundowaną przez firmę Corel – oprogramowanie Corel Painter X3, o wartości 1800 PLN.

Nagroda specjalna firmy Deposiphotos.pl dla 2 laureatów Konkursu
Kwartalny abonament  na pobranie 30 dowolnych obrazów miesięcznie z banku zdjęć Depositphotos.pl.  Wartość jednego abonamentu wynosi 900 PLN. Łączna wartość nagród dla 2 laureatów to 1800 PLN.
Nagroda specjalna firmy WACOM
Tablet Piórkowy Wacom Intuos Pro S. Wartość nagrody wynosi 873 PLN

Uczestnicy, których prace konkursowe zdobędą wyróżnienie w Konkursie otrzymają  nagrody  książkowe ufundowane przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Będą to m.in.: seria z cyklu „Japonizm polski”, albumy „Utamaro”, „Góra Fuji” i „Skarbiec wiernych wasali”.
Dla wszystkich uczestników Konkursu bank zdjęć Deposiphotos.pl zapewnia 20% rabatu na oferowane usługi.

Terminy

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić poprawnie formularz zgłoszeniowy i wysłać pracę konkursową do Organizatora Konkursu, w dniach od 10.05.2014 r. do  31.08.2014 r. do godz. 23:59:59 (liczy się data i godzina otrzymania e-maila) poprzez specjalny moduł rejestracyjny, znajdujący się w sekcji „Zgłoszenie” na stronie Konkursu.

Regulamin

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:
www.japonskiekadry.pl/index.php/regulamin.html

Organizator

Agencja PR Lucky Monday
NEC
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Strona konkursu
www.japonskiekadry.pl

Informacje dla mediów:
Anna Wrzesińska
PR Coordinator
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl

Patronat

Konkurs  został objęty Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce oraz wpisany do kalendarium wydarzeń „Grupa Wyszehradzka + Japonia 2014” przez Ambasadę Japonii oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Partnerzy Konkursu: NEC Display Solutions, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Corel, Depositphotos.pl, Wacom, Mintia.

Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: magazyn Photoshop PRO oraz portale: www.swiatobrazu.pl, www.japonia-online.pl, www.signs.pl, www.graffus.com.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni