Japońskie Kadry 2015

  • Grafika
  • Internet

I edycja Konkursu Foto-Graficznego Japońskie Kadry została zrealizowana w 2014 roku w ramach obchodów Roku Wymiany pomiędzy Grupą Wyszehradzką i Japonią. Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce i oficjalnie wpisane do kalendarium wydarzeń „Grupa Wyszehradzka + Japonia 2014” przez Ambasadę Japonii oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac, a nagrody laureatom mieliśmy przyjemność wręczać w trakcie Forum Nowych Japońskich Technologii.
W roku obecnym kontynuujemy przygodę z Japońskimi Kadrami.

Japońskie Kadry 2015

Dla kogo?

Konkurs kierowany jest do osób pasjonujących się fotografią i grafiką cyfrową, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, zainspirowanych sztuką Dalekiego Wschodu. Udział w Japońskich Kadrach jest bezpłatny.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy, będącej fotografią przetworzoną cyfrowo, nawiązującej do symboli, historii i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japońskie Kadry 2015 - W stylu Manga

Istnieje również możliwość przygotowania pracy w ramach kategorii specjalnej „W stylu Manga”. Może to być formuła fotograficznego minikomiksu, fotokolaż, lub zdjęcie nawiązujące stylistyką do formuły Manga. Można sięgnąć do źródeł, inspirując się tradycyjnymi rycinami japońskimi, albo wręcz odwrotnie stworzyć pracę czerpiącą z elementów fantastyki i mecha manga. 

Nagrody

Pula nagród w konkursie wynosi ponad 18.000 zł.

Nagrodami są monitor graficzny NEC Spectraview 232 (nagroda główna), oprogramowanie do projektowania graficznego Corel Painter 2015, drukarka EPSON Surecolor SC-P600, kurs fotografii zaawansowanej od Akademii Fotografii, a także publikacje wydawnictw Helion, Manggha i Torii.

Nagrodą dla zwycięzcy w kategorii „W stylu Manga” jest tablet WACOM Cintiq 13HD o wartości 3200 PLN.

Terminy

Prace można nadsyłać w terminie od 15 czerwca do 30 września 2015.
Wręczenie nagród będzie miało miejsce 23 października 2015 w Krakowie, podczas Forum Nowych Japońskich Technologii.

Regulamin

Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.japonskiekadry.pl.

Organizator

Lucky Monday PR&Events
www.luckymonday.pl

Sponsorzy Konkursu
NEC Display Solutions, Wacom, Corel, Epson, Akademia Fotografii, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Wydawnictwo Helion i Magazyn Torii.

Patronat medialny
Torii, swiatobrazu.pl, fotomaniak.pl, oid24.pl, signs.pl, Graffus, japonia-online.pl.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni