Muzeum Azji i Pacyfiku

  • Grafika użytkowa
  • Warszawa

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie powstało w 1973 r. na bazie prywatnej kolekcji Andrzeja Wawrzyniaka, który przekazał wówczas na rzecz nowej placówki ponad cztery tysiące obiektów. Dziś Muzeum posiada blisko 21 tysięcy obiektów. Jest to szeroki przegląd dziedzictwa zróżnicowanych kultur, od Afganistanu i Azji Centralnej, poprzez Mongolię, Chiny, Nepal, Indie, Birmę, Wietnam, aż do Indonezji i Papui Nowej Gwinei – by wymienić tylko najważniejsze kolekcje.

Muzeum Azji i Pacyfiku

Wkrótce, Muzeum zaistnieje w zupełnie nowej skali – w nowym budynku. Będzie to jedyne w Polsce muzeum kultur azjatyckich, z nowoczesną ekspozycją stałą o powierzchni ponad 1000 m2 oraz z wszechstronnymi, nowymi możliwościami działalności edukacyjnej, artystycznej i naukowej. W związku z tym, zmiany już teraz potrzebują także materiały wizualne Muzeum.

Dla kogo?

Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy, ogólnopolski. Skierowany jest do profesjonalistów – osób fizycznych i osób prawnych zajmujących się projektowaniem graficznym oraz studentów uczelni artystycznych.

Prace mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo.
Uczestnik konkursu może być autorem nie więcej niż trzech projektów.

Zadanie konkursowe

Nowe logo powinno być inspirujące i oryginalne. Jednocześnie, niech nawiązuje twórczo do dotychczasowego znaku – zaczerpniętego z kultury hinduskiej ognistego kręgu, otaczającego boga Śiwę Nataradźę – Pana Tańca. Według mitu, stworzył on świat wysyłając fale energii w kierunku nieożywionej materii. Wówczas wokół Śiwy pojawiła się ognista aureola, a on, tańcząc, rozbudził życie we wszechświecie. Otaczający Śiwę krąg płomieni („krąg światła”) jest symbolem kosmosu, a zarazem twórczej i niszczycielskiej energii promieniejącej z bóstwa. Przed projektantami stoi egzotyczne wyzwanie.

Nagrody

Organizator Konkursu przyzna nagrodę w wysokości 4000 PLN brutto.

Termin

do 23.01.2014 - nadsyłanie prac konkursowych
do 31.01.2014 - ogłoszenie wyników

Pracę konkursową należy przesłać drogą email, na adres: muzeumazji@stgu.pl, w formacie 3 oddzielnych plansz JPG, pojemność maksymalna emaila 5MB, ukazujące logo w wersjach:
- barwnej z pełną wersją polskiej nazwy mieszczący się w polu 15x15cm
- czarno-białej z pełną wersją polskiej nazwy mieszczący się w polu 15x15cm
- na wizualizacji wybranego gadżetu promocyjnego (np. torba, notes, koszulka etc.)

E-mail powinien posiadać tytuł: "Konkurs na system identyfikacji wizualnej Muzeum Azji i Pacyfiku”, w swojej treści zawierać dane kontaktowe uczestnika, tj. imię i nazwisko, adres, telefon, email, strona WWW (jeśli uczestnik posiada) oraz klauzulę:
Oświadczam, że spełniam wszystkie warunki uczestnictwa w Konkursie oraz akceptuję Regulamin Konkursu.

Regulamin

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:
Konkurs na logo Muzeum Azji i Pacyfiku (pdf, ok 65kB)

Organizator

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie
www.muzeumazji.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni