Pamięci wielkiego kompozytora

W ramach odbywającego się w Katowicach 22. Biennale Plakatu Polskiego organizowany jest konkurs na plakat pamięci Henryka Mikołaja Góreckiego.

Pamięci Mikołaja Henryka Góreckiego

Muzyka Henryka Mikołaja Góreckiego jest zjawiskiem-fenomenem drugiej połowy XX wieku. Wyrazista, niezwykle oryginalna w warstwie materiałowej i przesycona niezwykłą emocjonalnością, intensywnie poszukująca sacrum i przepełniona tęsknotą za czystą duchowością, penetrująca genezę i obrzeża dźwięku, a jednocześnie zasłuchana w jego pięknie i trwaniu... Muzyka ta, nie ma odpowiedników w historii ostatniego wieku. W swej twórczości odnalazł Górecki trop-tajemnicę łączenia przeciwieństw, którym podążał konsekwentnie przez cały czas swego twórczego życia, a który określono skrótowo jako: minimalizm środków — maksymalizm ekspresji.

Celem konkursu jest stworzenie kolekcji składającej się z najlepszych prac, eksponowanych w ramach Biennale m.in. w Galeriach Akademii Muzycznej w Katowicach, ośrodkach akademickich, szkołach muzycznych, domach i centrach kultury zarówno w kraju, jak i za granicą.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do twórców plakatów oraz studentów uczelni artystycznych. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić 3 projekty.

Termin
Prace konkursowe należy składać do 20 sierpnia 2011 roku na adres:
Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach
Al. W. Korfantego 6
40-004 Katowice
Z dopiskiem: „Konkurs pamięci Henryka Mikołaja Góreckiego”

Nagroda
W konkursie do wygrania są następujące nagrody regulaminowe:
I nagroda – 8.000 zł
II nagroda – 4.000 zł
III nagroda – 2.000 zł
oraz wyróżnienia

Spośród nagrodzonych prac jury wybierze plakat do druku, które autor otrzyma do swojej dyspozycji 25 egzemplarzy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 800 zł.

Informacje o muzyku i konkursie dostępne są na stronie internetowej:
http://www.bwa-katowice.home.pl/p/176/regulamin_konkursu_na_plakat_pamieci_henryka_mik/

Organizatorzy:
Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, BWA w Katowicach, Akademia Muzyczna w Katowicach, ASP Katowice, ASP Warszawa - Instytut Sztuki Mediów, Wydział Grafiki,
Galeria Plakatu w Krakowie - Krzysztof Dydo.

Pełna informacja:
www.bwa-katowice.home.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni