Polecieć jak ptaki

Konkurs na plakat o temacie Poleć jak ptaki zorganizowano z okazji 85-lecia Instytutu Lotnictwa.

Polecieć jak ptaki

Temat
„Człowiek od wieków pragnął wzbić się w przestworza i ulecieć swobodnie jak ptaki. Począwszy od czasów mitologicznych poprzez śmiałe i innowacyjne wizje Bacona czy DaVinciego po czasy współczesne, gdzie nowoczesne samoloty i maszyny latające starają się rekompensować Mu brak skrzydeł, On marzy dalej. Jest w nim nieskończony romantyzm latania, w ciszy, tak jak na to pogoda pozwala, wykorzystując to co dała mu natura… dokładnie w ten sam sposób jak ptaki.” – tłumaczy ideę konkursu Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.

Uczestnicy
Konkurs jest otwarty. Mogą w nim wziąć udział zarówno profesjonalni plastycy i graficy reklamowi, jak i absolwenci oraz studenci wyższych szkół plastycznych z całego świata, a także osoby niezwiązane na co dzień ze sztuką.

Termin
Prace przyjmowane będą do 31 lipca 2011.
Ogłoszenie wyników nastąpi 30 grudnia 2011.

Nagrody
Główna nagroda to indywidualny kurs projektowania graficznego w Libera Accademia di Belle Arti Firenze we Florencji wraz z zakwaterowaniem w pokoju przy rodzinie o łącznej wartości 2900€ oraz nagrodę pieniężną w wysokości 330€. Kurs prowadzony będzie w języku angielskim.
Jury przyzna jedno wyróżnienie w wysokości 700 €.

Jury
Esaú González Carpio, Pierre Chambres, Marios Christoforides, Enric Macia, Robin Milne, Pavel Oparty, Bora Özen, Ursula Schmidt Krause, Radosław Suchożebrski, Panagiotis Voulgaris

Kontakt
witold.wisniowski@ilot.edu.pl, tel. (4822) 846 09 93

Niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.ilot.edu.pl

Organizator:
Instytut Lotnictwa
www.ilot.edu.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni