Portret prawdziwy III

  • Fotografia
  • Internet

Weź udział w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego, pod tytułem Portret Prawdziwy. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym wyłonionych zostanie 30 najlepszych fotografii portretowych z których w II etapie Jury wyłoni zwycięzców. Nagrody przewidziane są już w I etapie i ucieszą zarówno początkujących fotografów, jak i tych profesjonalnych.

Portret prawdziwy 2015
fot. materiały prasowe organizatora

Dla kogo?

Konkurs ma charakter otwarty. Każdemu uczestnikowi konkursu przysługuje tylko jedno zgłoszenie. Organizator konkursu pobiera opłatę wysokości 30 PLN od zgłoszenia.

Zadanie konkursowe

Przedmiotem konkursu są wyłącznie zdjęcia portretowe. Konkurs ma na celu wyłonienie 30 najlepszych portretów na świecie. W konkursie wyznaczona jest jedna wspólna sekcja: Open Color / Monochrome.

Maksymalne wymiary zdjęć to 1400 pikseli (w płaszczyźnie poziomej) i 1400 pikseli (w płaszczyźnie pionowej). Zdjęcia o wymiarach większych niż podane będą automatycznie odrzucane przez system. Mniejsze wymiary zdjęć będą akceptowane, jednak zaleca się dostosowanie do warunków konkursu. Maksymalna wielkość pliku w formacie JPG to 2 MB. Uczestnik może wysłać maksymalnie 5 zdjęć. Zdjęcie nie może zawierać żadnej infomacji o autorze (np. znaki wodne).

Nagrody

I miejsce – 2000 PLN
II miejsce – 1200 PLN
III miejsce – 800 PLN

Laureaci wszystkich wyróżnień otrzymają pamiętkowe medale. Wszystkie prace zakwalifikowane do II etapu wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

Terminy

Przyjmowanie prac – 22.06 – 9.09.2015
Ocena Jury – 15-30.09.2015
Wyniki – 10.10.2015
Oficjalne wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa – 23.10.2015.

Wyniki konkursu oraz zdjęcia zaakceptowane do udziału w wystawie pokonkursowej zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu.

Regulamin

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: Portret prawdziwy - regulamin konkursu 2015.

Organizator

Fotograf: Adam Polański
Starostwo Powiatowe Nowy Tomyśl
Kangur Nowy Tomyśl

portretprawdziwy.nowytomysl.pl

Patronat

Vertis.pl – Internetowe Laboratorium Fotograficzne, Dzień Nowotomotysko-Grodziski, Nowy Tomyśl - naszemiasto.pl, Głos Wielkopolski, Radio Merkury, Artyści24.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni